Bezsenna czyli dobra

Bezsenna noc 2017

19.04.2017

Co roku, już od 20 lat, za sprawą Centrum Misji i Ewangelizacji, młodzi ludzie spotykają się, aby wspólnie przeżywać czas zadumy i rozmyślań, jakim jest pamiątka ukrzyżowania Jezusa, ale i, już po północy z soboty na niedzielę Wielkanocną, radować się ze zmartwychwstania Pana.


Bezsenna czyli dobra

W 2017 roku „Bezsenna noc” wróciła do swoich korzeni, czyli do Skoczowa, ponieważ to właśnie tu miała swoje początki. Choć impreza zaczynała się dopiero o godz. 22.00, skoczowska młodzież, w roli wolontariuszy, była na miejscu już kilka godzin wcześniej. Trzeba było rozstawić sprzęt w kościele, przygotować rekwizyty, włóczki i urządzić mini bufet dla zespołu oraz pozostałych wolontariuszy. Należało też przypilnować sytuacji na parkingu, w czym świetnie sprawdzili się chłopcy. Później, to, co się przygotowało trzeba było rozdać uczestnikom, zebrać ofiarę oraz załatwić inne sprawy związane, kolokwialnie mówiąc, z bieganiem po kościele.

 

Przybyło około 600 osób z różnych parafii. Pierwsza część „Bezsennej nocy”, czyli do północy, minęła bardzo refleksyjnie. Całość poprowadził ks. Marcin Podżorski, a mówcami byli ks. Marcin Ratka-Matejko, ks. Łukasz Stachelek, ks. Łukasz Ostruszka i ks. Piotr Sztwiertnia. Zastanawialiśmy się nad tym, co nas oddziela od Boga, uświadamiając sobie, że właśnie dzięki śmierci Jezusa Chrystusa jesteśmy z tego oczyszczeni. Jak co roku chcieliśmy wspólnie przystąpić do spowiedzi i Wieczerzy Pańskiej. Drugą część spędziliśmy na śpiewie, który poprowadził znany wszystkim zespół „Cześć” z Wisły Malinki, z którym także trochę pośpiewaliśmy w części pierwszej. Około godz. 01.30 spotkanie dobiegło końca i trzeba było jechać do domów, bo już za kilka godzin na wielu z nas czekała kolejna wizyta w kościele.

 

Myślę, że był to bardzo wartościowy czas. Czas, w którym młodzież, ale też i osoby dorosłe mogły wspólnie uwielbiać Pana i świętować to szczególne wydarzenie, jakie dał nam Bóg posyłając swojego Syna na świat. Zmartwychwstały Jezus i tym razem sprawił, że stworzyliśmy ogromną społeczność na Jego chwałę.

 

Estera Witoszek

 

 

Organizator "Bezsennej nocy 2017" – Centrum Misji i Ewangelizacji – dziękuje parafii ewangelickiej w Skoczowie za zaproszenie i pomoc. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, pani kościelnej i miejscowych księży wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Cieszymy się, że tę niezwykłą noc spędził z nami biskup diecezji cieszyńskiej ks. Adrian Korczago.

 

Fotorelacja: FotoSoul.pl


 • W co wierzymy?

  Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
  Augsburskiego streszczają 4 zasady.

  sola Scriptura - jedynie Pismo
  sola Gratia - jedynie Łaska
  sola Fide - jedynie Wiara
  solus Christus - jedynie Chrystus

  czytaj więcej
 • Galeria fotografii

  • 140 lat kościoła i 500 lat Reformacji
   140 lat kościoła i 500 lat Reformacji
  • O Reformacji w Toruniu
   O Reformacji w Toruniu
  • Już od 1 lipca...
   Już od 1 lipca...
  • Nagroda Korfantego dla bp. Niemca
   Nagroda Korfantego dla bp. Niemca
  • Czytanie Reformatora Tom 2
   Czytanie Reformatora Tom 2
  • Krok dalej w poznawaniu Boga
   Krok dalej w poznawaniu Boga
  • Dni otwartych drzwi
   Dni otwartych drzwi
  • Nabożeństwo i koncert reformacyjny
   Nabożeństwo i koncert reformacyjny
  • Piątek na EDK
   Piątek na EDK
  • Rozpoczęły się Ewangelickie Dni Kościoła
   Rozpoczęły się Ewangelickie Dni Kościoła
 • O naszym Kościele

 • Kalendarz wydarzeń

  «Czerwiec 2017»
  Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14
  19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30