CME prosi o 1%

CME jest Organizacją Pożytku Publicznego

13.03.2017

Rozwój działań dla poprawy jakości życia to cel Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), który wskazujemy, prosząc o przekazanie 1% podatku w roku 2017.


CME prosi o 1%

Jakość życia człowieka zawsze związana jest z jego sytuacją materialną, społeczną, psychiczną i duchową. Pomoc CME nieprzerwanie opiera się na autorytecie wartości chrześcijańskich, które są ważne dla różnych wyznań i środowisk. Ekumeniczny charakter działań Centrum Misji i Ewangelizacji przejawia się zarówno w osobach współpracowników, jak i korzystających z pomocy, czy propozycji.

 

Kampanie i akcje CME to działania skierowane do całych środowisk − parafialnych, lokalnych, regionalnych. Organizowany od 60 lat Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie należy do najstarszych tego typu imprez w Polsce. Swoją wiarę umacniają na nim kolejne pokolenia! Dzięki internetowej emisji wykładów i ewangelizacji przesłanie o Bożej miłości dociera do Polaków w kraju i na świecie.

 

Wsparcie CME otrzymują dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym. Nasi streetworkerzy budują więzi z dziećmi ulicy, fundusz Daj dzieciom nadzieję zabiega o wsparcie rodziców i opiekunów, których nie stać na opłacenie letnich kolonii czy zimowego obozu, by ich dzieci mogły wypocząć i nabrać sił. Poprzez akcję Rodzina rodzinie wspieramy dzieci i ich najbliższych w nagłych sytuacjach kryzysowych. Co tydzień publikujemy scenariusze szkółek niedzielnych i komentarze biblijne dla  pracujących ze Słowem Bożym.

 

Pomoc CME to także zapewnienie podstawowych potrzeb, jak ciepły posiłek, który przywozimy osobom samotnym, czy rozmowa, od której zaczyna się proces przemiany w życiu osoby  zagubionej, uzależnionej lub borykającej się z innymi problemami.

 

CME stawia na każdego człowieka. Otwarta formuła Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie motywuje ludzi do nauki połączonej z formacją duchową, które owocują podejmowaniem wyzwań o różnym charakterze we własnych środowiskach. Na Kursach Duszpasterskich kształcimy osoby, które potem towarzyszą ludziom przeżywającym różne trudności życiowe. W Wydawnictwie Warto z myślą o każdym pojedynczym czytelniku i odbiorcy − młodym i dorosłym − wydajemy książki oraz płyty z tematyką biblijną, teologiczną, rozwojową.

 

Misją CME jest także pomoc potrzebującym poza granicami Polski. Wspieramy szpital chrześcijański w Asuanie w Egipcie i ludność Pobe Mengao w Burkina Faso. Poprzez akcję „Prezent pod choinkę” dajemy radość dzieciom zagrożonym ubóstwem w Rumunii, Białorusi i na Ukrainie.

 

Centrum Misji i Ewangelizacji od 13 lat nieprzerwanie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że można i warto wspierać jego pracę osobiście przeznaczając 1% odpisu od podatku. Wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać nasz numer KRS: 0000225011.


 • W co wierzymy?

  Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
  Augsburskiego streszczają 4 zasady.

  sola Scriptura - jedynie Pismo
  sola Gratia - jedynie Łaska
  sola Fide - jedynie Wiara
  solus Christus - jedynie Chrystus

  czytaj więcej
 • Galeria fotografii

  • Codziennik kobiet
   Codziennik kobiet
  • 140 lat kościoła i 500 lat Reformacji
   140 lat kościoła i 500 lat Reformacji
  • O Reformacji w Toruniu
   O Reformacji w Toruniu
  • Już od 1 lipca...
   Już od 1 lipca...
  • Nagroda Korfantego dla bp. Niemca
   Nagroda Korfantego dla bp. Niemca
  • Czytanie Reformatora Tom 2
   Czytanie Reformatora Tom 2
  • Krok dalej w poznawaniu Boga
   Krok dalej w poznawaniu Boga
  • Dni otwartych drzwi
   Dni otwartych drzwi
  • Nabożeństwo i koncert reformacyjny
   Nabożeństwo i koncert reformacyjny
  • Piątek na EDK
   Piątek na EDK
 • O naszym Kościele

 • Kalendarz wydarzeń

  «Czerwiec 2017»
  Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14
  19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30