english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

  • Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

    Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

    19.03.2015

    Zapraszamy dzieci do Piosku na Zaolziu na przygody z poszukiwaczami skarbów i piratem Honzą. Aktywnie i ciekawie spędzimy każdą chwilę na grach, zabawach i konkursach. Nie zabraknie rozgrywek piłkarskich, ogniska oraz górskich wędrówek. Planujemy zdobyć Girową, dotrzeć do styku trzech granic, odwiedzić leśny kościół, by poznać jego niezwykłą tajemnicę. W słoneczne dni będziemy odwiedzać Mini Aquapark w Jabłonkowie. Wszystko w ramach letniego obozu dla dzieci "Z Przyjacielem", którego organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »

  • Będą wakacje nad jeziorem Czos

    Będą wakacje nad jeziorem Czos

    18.03.2015 Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos. Będzie spływ kajakowy, gry terenowe, wieczorne ogniska, warsztaty i leniuchowanie na plaży – w końcu to wakacje! Obóz z nami to niezapomniana przygoda – zapytajcie tych, co byli... a najlepiej przekonajcie się sami! czytaj całość »
  • Obradowały synody diecezjalne

    Obradowały synody diecezjalne

    18.03.2015

    Od końca lutego br. obradowały synody poszczególnych diecezji. Poniżej relacje przygotowane przez redakcję Zwiastuna Ewangelickiego, opublikowane w numerze 6 tego dwutygodnika.  Fotografie z obrad synodalnych znajdują się w oddzielnych relacjach lub w galeriach, do których odsyłają przekierowania przy odpowiednich diecezjach. czytaj całość »

  • Światowy Dzień Modlitwy

    Światowy Dzień Modlitwy

    14.03.2015

    W pierwszy piątek marca obchodzony był Światowy Dzień Modlitwy. Poniżej kilka relacji z tego modlitwnego święta, organizowanego przez kobiety. czytaj całość »

  • Memorandum Wschodnie 50 lat później

    Memorandum Wschodnie 50 lat później

    14.03.2015

    12 marca 2015 roku w Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej 21 w Warszawie odbyła się konferencja upamiętniająca 50-lecie wydania Memorandum Wschodniego Kościoła Ewangelickiego w Niemczech pt.:  „Położenie wypędzonych i stosunek narodu niemieckiego do wschodnich sąsiadów. Ewangelickie memorandum”. czytaj całość »

  • Skarbonka diakonijna 2015

    Skarbonka diakonijna 2015

    08.03.2015

    Już po raz dziesiąty ruszyła ekumeniczna akcja charytatywna „Skarbonka diakonijna”. Jej organizatorzy, w tym Diakonia Polska, zachęcają do rezygnacji w czasie pasyjnym z niektórych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych funduszy na rzecz potrzebujących. czytaj całość »

  • Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

    Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

    08.03.2015

    Bp Waldemar Pytel został nowym zwierzchnikiem Diecezji Wrocławskiej Kościoła. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz - dotychczasowy zwierzchnik diecezji oraz bp Ragnar Persenius z Uppsali w Szwecji. czytaj całość »

  • Sekretna Misja Kobiet

    Sekretna Misja Kobiet

    07.03.2015

    Łączy nas więcej niż myślisz – to główne hasło nowej kampanii społecznej organizowanej przez kobiety i dla kobiet. Dlatego jej start zaplanowano na 8 marca – Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja – Dzień Matki. czytaj całość »