Witryna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP


 

Godło Austrii

[Dzień Światowej Misji w Austrii]

Po raz pierwszy w swojej historii Kościół Ewangelicki w Austrii obchodzić będzie w pierwszą Niedzielę po Święcie Trójcy Świętej "Dzień Światowej Misji".

Po wielu konsultacjach z Ewangelicką Radą Misyjną oraz z agendami kościelnymi, zajmującymi się misją i rozwojem, Synod Generalny Ewangelickiego Kościoła Austrii postanowił zainicjować w zeszłym roku "Niedziele Światowej Misji".

Zgodnie z uchwałą Organizacji Narodów Zjednoczonych bieżący rok jest też Rokiem Wody, który ma przypominać ludzkości o zanikających, naturalnych źródłach zbiorników wodnych, dlatego temat ten będzie rozważany podczas nabożeństw i spotkań. "My chrześcijanie jesteśmy od dzieciństwa, od początków naszego życia związani z symbolem wody, szczególnie w odniesieniu do Chrztu św." powiedział ks. Manfred Golda, przewodniczący kościelnej Komisji ds. Światowej Misji i Rozwoju.

Dariusz Bruncz


(c) 2003 - Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP - internet@luteranie.pl