Witryna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP


[Wizyta Biskupa Kościoła w polskich zborach w Niemczech]

Dnia 9 czerwca 2003 r. ks. bp Janusz Jagucki, Biskup-Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, złożył wizytę w dwóch polskich zborach w Republice Federalnej Niemiec. Zbory te tworzą przede wszystkim rodziny członków naszego Kościoła, którzy wyemigrowali do Niemiec. W liście do siostry diakonisy z domu opieki "Sarepta", gospodarze napisali: "jesteśmy małą społecznością ewangelicką, która spotyka się w Düsseldorfie raz w miesiącu na nabożeństwach w języku polskim. W ten sposób kontynuujemy tu tradycje Polskiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w których się wychowaliśmy i byliśmy konfirmowani".

Duszpasterzem obu społeczności w Essen i Düsseldorfie od kilku lat jest ks. Olaf Zechlin, z którym ks. bp Jagucki odprawił polskojęzyczne nabożeństwa ze spowiedzią i Komunią Św. w obu miastach. Po nabożeństwach Biskup Kościoła spotkał się ze zborownikami w domach parafialnych i spotkał ku swemu zaskoczeniu swoich konfirmantów z czasów, kiedy pracował w diecezji mazurskiej. Obie społeczności polskich ewangelików złożyły na ręce ks. bp. Janusza Jaguckiego ofiarę na ewangelicki dom opieki "Sarepta" w Węgrowie. Ksiądz biskup podziękował serdecznie ofiarodawcom i był pod wielkim wrażeniem poświęcenia i przywiązania gospodarzy do macierzystego Kościoła.

Zachęcamy wszystkich Polaków w Niemczech do kontaktu ze polskimi społecznościami ewangelickimi: Pfarrer Olaf Zechlin, Jasperweg 14, 45279 Essen.

Kościół w Essen, w którym odbywają się polskie nabożeństwa

 

>> Foto z uroczystości Kreuzkirche (Düsseldorf)


(c) 2003 - Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP - internet@luteranie.pl