Witryna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP


[Nabożeństwo ekumeniczne w łódzkim Kościele św. Mateusza]


25. stycznia br. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ewangelicko-augsburskim kościele św. Mateusza w Łodzi w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Uczestników nabożeństwa przywitał proboszcz Parafii św. Mateusza oraz zwierzchnik Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. bp Mieczysław J. Cieślar. Liturgię wstępną poprowadziła diakon Karina Chwastek oraz wikariusz Parafii św. Mateusza ks. Wojciech Rudkowski, a kazanie wygłosił ks. Mirosław Szachiewicz z Kościoła Chrześcijan Baptystów.

W swoim kazaniu ks. Szachiewicz zwrócił uwagę na potrzebę prawdziwego pokoju, którym obdarowuje tylko Bóg w Jezusie Chrystusie. Kaznodzieja podkreślił w oparciu o błogosławieństwo Jezusa z Kazania na Górze, że chrześcijanie bez względu na wyznanie zobowiązani są do czynienia pokoju we wszelkich wymiarach życia społecznego.

Wśród zaproszonych duchownych obecni byli m.in. bp M. Ludwik Jabłoński, zwierzchnik Diecezji Łódzko-Śląskiej Starokatolickiego Kościoła Mariawitów, ks. Przemysław S. Koroza z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Łodzi, ks. dziekan Stanisław Muchewicz z Polskokatolickiej Parafii św. Rodziny w Łodzi, ks. dr Henryk Eliasz z Parafii Rzymskokatolickiej w Rudzie Pabianickiej, ks. Marcin Undas z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej w Zgierzu oraz liczne grono rzymskokatolickich kleryków, a także ojców franciszkanów z łódzkich Łagiewnik.

Podczas nabożeństwa ekumenicznego śpiewał chór Parafii św. Mateusza pod dyrekcją Adama Świderskiego.

Dariusz Bruncz, red. nacz. www.magazyn.kosciol.pl

 


(c) 2004 - Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP - internet@luteranie.pl