Apel Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa

Trwa akcja zbierania funduszy na BPGA.

„…gorliwość o dom Twój pochłonie (pożera) mnie” Ps 69,10

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie!

Pozwólcie proszę, że tegoroczną odezwę Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa rozpocznę od słów podziękowania.

Podziękowania Wam wszystkim, w których sercach mieszka żarliwość o Domy Boże. Dziękuję Wam, że nie szczędzicie środków finansowych i swojej energii, i dbacie o dobry stan i dobry wygląd naszych kościołów i kaplic.

Zdaję sobie sprawę, że tegoroczna zbiórka ofiar na BPGA będzie trudna. Przeznaczyliśmy wiele naszych domowych funduszy na pomoc braciom i siostrom z Ukrainy uciekającym przed bestialską agresją Rosji. Inflacja, drożejące każdego dnia produkty spożywcze, paliwo czy materiały budowlane uszczuplają nasze budżety i pochłaniają zaoszczędzone środki.

Ale wierzę też, że Bóg pozwoli, dzięki Waszej ofiarności, wyremontować kolejne kościoły we wszystkich naszych Diecezjach. Potrzeby są ogromne, zakres prac rozległy, ale jest też Wasza ogromna chęć pomocy innym i są Wasze otwarte serca. Serca pragnące, aby Dom Boży wyglądał pięknie i był wizytówką każdej z naszych parafii.

Prosimy Was o ofiary, które możecie składać w kancelariach parafialnych, przelewając na konta swoich parafii z dopiskiem : ofiara na cele kultu religijnego BPGA lub przez https://bik.luteranie.pl/ w zakładce darowizny.

Bóg zapłać za każdy złożony przez Was dar!

za Zarząd

bp Marcin Makula