english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bóg błogosławi tym, którzy śpiewem chwalą imię Jego

kościół w Jastrzębiu ZdrojuPo zasnutej chmurami sobocie nadeszła słoneczna niedziela.

 

Dnia 11 czerwca br. w luterańskim kościele Jezusowym w Jastrzębiu Zdroju odbył się już VI Przegląd Twórczości Artystycznej Chórów, Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Diecezji Katowickiej.

 

Kazanie na uroczystym nabożeństwie wygłosił ks. Dariusz Dawid z Zabrza. Na organach zagrał młody i utalentowany organista z Pszczyny, Krzysztof Kuliga.

 

Chór Cantate, chór z Brennej oraz skrzypek, Edwin Podolski, zaprezentowali się już podczas nabożeństwa.

       

ks. Dariusz Dawid, ks. Jan Raszyk  Świetliki Brenna Górki

 

Cantate - Stare Bielsko, Jaworze   Edwin Podolski

  

Po obiedzie, kawie i cieście przyszedł czas na nowy punkt programu w historii Przeglądów Twórczości Artystycznej. Były to warsztaty dla dyrygentów, które prowadziła wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, prof. Aleksandra Trefon. Po prezentacji i skrzętnym zanotowaniu uwag specjalistki, przyszedł czas na popołudniowy koncert. Każdy z dziesięciu występów nagradzany był żywymi brawami przez zgromadzoną publiczność.

   

Zabawy dzieci   Veritas Zabrze

 

Chór z Golasowic   Boże dzieci, Orzesze

   

Dyplomy uczestnikom wręczył ks. bp. Tadeusz Szurman, za występy podziękował prezydent miasta Jastrzębia Zdroju, Marian Janecki oraz przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie Zdrój, dr Janusz Pankiewicz.
  

Sola Gratia, Jastrzębie Zdrój   Kraków Ludki

  
W VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej uczestniczyli (kolejność za programem koncertu): Krzysztof Kuliga - Organy, Zespół CANTATE – Stare Bielsko i Jaworze, zespół BOŻE DZIECI – Orzesze, Jan Marek – klarnet, zespół z Golasowic, chór ŚWIETLIKI – Brenna – Górki, Edwin Podolski – skrzypce, chór LUDKI – Kraków, zespół VERITAS – Zabrze, chór SOLA GRATIA – Jastrzębie Zdrój.