english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalne Spotkanie Kobiet w Olsztynku

W sobotę 20 maja 2006r. w Filiale Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Olsztynku odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kobiet Diecezji Mazurskiej. Temat przewodni brzmiał - "Cenna w Bożych Oczach". Spotkanie rozpoczął modlitwą i Słowem Bożym gospodarz filiału - ks. Andrzej Mateusz Wójcik, który serdecznie przywitał zgromadzone uczestniczki, życząc im dobrego, błogosławionego czasu.
  
Po wspólnym śpiewie pierwszy wykład - "O przemocy" zaprezentowała Beata Wolfram - psycholog, która z ramienia Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jest konsultantem rodzinnym. Przybliżyła wszystkim program, który realizuje Diakonia odnośnie przemocy w rodzinie oraz przedstawiła podstawowe mechanizmy przemocy, które mogą występować w rodzinach.
 

  Beata Wolfram

 
W przerwie wszystkie uczestniczki raczyły się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez siebie, dobrą kawą i herbatą oraz wzajemnymi rozmowami.
 
Po przerwie wykład "O wartości kobiety" przedstawiła Danuta Mendroch, pastorowa z Mrągowa. Uczestniczki stwierdziły, że był to "balsam dla duszy" po drastycznych faktach z wykładu pani psycholog. 
  

Danuta Mendroch 

    

Po wykładach cała grupa udała się do skansenu w Olsztynku, gdzie przy pomocy pani przewodnik odbył się interesujący spacer w przeszłość. Pobyt na łonie natury, wspólne rozmowy i bycie razem podbudowało wszystkich i wzmocniło duchowo.
 

W skansenie w Olsztynku

   

Powrót ze skansenu do Parafii rozpoczął wspólne grillowanie, a rozmowom nie było końca. Nie przeszkodziły nawet przelotne opady. Warto było się znów spotkać!  
 

 

Renata Rabe