english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jubileusz parafii w Suwałkach

Parafia Ewangelicko-Augsburska pod wezwaniem Świętej Trójcy w Suwałkach świętowała 165-lecie istnienia. Z tej okazji w kościele odbyło się uroczyste nabożeństwo spowiednio-komunijne.

 

   
Wziął w nim udział Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski, przedstawiciele Kościoła Rzymskokatolickiego, Zielonoświątkowego, władze miasta z prezydentem Józefem Gajewskim na czele i liczne grono wiernych.

  

       

bp Rudolf Bażanowski podczas kazania                  ks. Lech Łuba – proboszcz parafii rzymskokatolickiej Kazimierza Królewicza podczas pozdrowień

 

Bp R. Bażanowski w czasie kazania mówił o pojednaniu: "Bez pojednania, pojednania ludzi i pojednania z Bogiem nie byłoby tych uroczystości. To Jezus Chrystus przez śmierć na krzyżu przyniósł nam łaskę zjednoczenia". 
   

   
Historia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na Suwalszczyźnie sięga 1792 roku. Wtedy z nadania Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała parafia w Chmielówce koło Suwałk. - "Budowa kościoła w Suwałkach zakończyła się w 1841 roku i to właśnie tutaj przeniosła się siedziba parafii. To jeden z najstarszych kościołów w mieście" - powiedział ks. Robert Penczek, proboszcz luterańskiej parafii Świętej Trójcy w Suwałkach.
 
Parafia Świętej Trójcy w Suwałkach skupia wiernych z powiatów suwalskiego, ełckiego, oleckiego i gołdapskiego.
   
ks. Robert Penczek