english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kolejne zmiany radiowe ...

Z powodu transmisji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej oraz zmian ramówki na okres letni, emisja audycji z cyklu "Kościoły w Polsce i na świecie" w Programie I Polskiego Radia ulega zmianie.

   
W dniach 9, 16 i 30 czerwca audycji nie będzie, natomiast 23 czerwca, 7 lipca i w kolejne piątki do końca sierpnia emisja powyższych audycji będzie od godz. 21:50.

    

Powrót do normalnej pory (21.20) nadawania audycji nastąpi we wrześniu. 

 

 


 

 

Kolejną zmianę w porze nadawania ekumenicznych programów radiowych przygotowało Polskie Radio z dniem 25 czerwca. Tym razem zmieniono porę i częstotliwość nadawania nabożeństw Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej.

 

Nabożeństwa były nadawane na falach długich 198 kHz (częstotliwość Radia Parlament). Od 25 czerwca do 15 sierpnia br. w związku z remontem systemu nadawczego w Raszynie nabożeństwa będą nadawane w I Programie Polskiego Radia na falach UKF oraz fali długiej 225 kHz. I jest to jedyna pozytywna informacja w tym zakresie. Bowiem pora nadania tych nabożeństw jest "porażająca": 23.04 - 23.59. Mimo wszystko zachęcamy do słuchania ...

 

 


 

    

A to jest komentarz:

 

Jak zniechęcić wszystkich do słuchania nabożeństw Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej, w tym także naszego Kościoła? Recepta jest dosyć prosta.

  

Na początku trzeba przesunąć nabożeństwa z fal UKF na egzotyczne fale długie 198 kHz, nieosiągalne w prawie połowie Polski. W ten sposób osiągnie się sytuację, w której nikt przypadkowo nie trafi na takie nabożeństwo. Potem należy jeszcze dokonywać czasowych zmian w porze nadawania transmisji nabożeństw. Porą najbardziej do tego przydatną będą późne godziny wieczorne, na przykład 23.04. Przecież każda pora jest dobra na słuchanie Bożego Słowa...

  

A potem nie ma się co dziwić, że słuchalność spada, nie widać większego zaangażowania parafii w przygotowywanie nabożeństw, słuchacze narzekają.

  

Ale efekt zostaje osiągnięty. Zerujemy grono tych, którzy wbrew wszystkiemu chcą słuchać nabożeństw luterańskich, prawosławnych, metodystycznych...

 

A teraz z innej półki. Gdy do Polski przypłynęła pierwsza fala wolności w Programie I Polskiego Radia o godz. 9.00 nadano nabożeństwo Kościoła Rzymskokatolickiego. Zmienił się ustrój, zmieniły się rządy i prezydenci, a pora nadawania tych nabożeństw się nie zmieniła.

 

Konkluzja:

Podobno Polskie Radio jest rozgłośnią publiczną, które realizuje "misję". Pytanie zatem jak najbardziej uzasadnione: Na czym polega owa misja, w kontekście wydarzeń opisanych powyżej....

 

Jak można "protestować"? Na przykład wysyłając list na adres:

  

Polskie Radio SA - Redakcja Łączności ze Słuchaczami
Al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
  

lub e-mail na adres samego Prezesa:

   

Krzysztof Czabański, Prezes Zarządu PR S.A., e-mail: Krzysztof.Czabanski@polskieradio.pl

  

oraz

  

Redakcja Łączności ze słuchaczami: e-mail: sluchacze@radio.com.pl  
  

pisząc, co myślimy o takim traktowaniu przez Polskie Radio braci najmniejszych.

 

am