english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ks. Alfred Staniek wybrany proboszczem w Istebnej

Zgromadzenie Parafialne Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej w VI niedzielę po Trójcy Świetej, 23 lipca 2006 r. wybrało ks. Alfreda Stańka nowym proboszczem istebniańskiej parafii.
 

Ks. Alfred Staniek urodził się 29 lipca 1966 r. w Wodzisławiu Śląskim. W wodzisławskim kościele został również ochrzczony i konfirmowany. W latach 1986-1991 odbywał studia teologiczne w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W dniu 26 lipca 1992 r. został ordynowany w Mikołowie wraz czterema innymi magistrami teologii na księży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przez bp. Jana Szarka. Z dniem ordynacji wikariusz diecezjalny Diecezji Katowickiej z siedzibą w Tarnowskich Górach. Później był proboszczem administratorem w Świętochłowiach i Rudzie Śląskiej Wirku, następnie w Wołczynie na Opolszczyźnie. Od 2003 roku proboszcz parafii w Bytomiu Miechowicach. 
   
Wybory w istebniańskiej parafii zostały ogłoszone po wyborze dotychczasowego proboszcza, ks. Marka Londzina na urząd proboszcza w Dzięgielowie. 
 
Zgodnie z prawem kościelnym dokonany przez Zgromadzenie Parafialne wybór nowego proboszcza podlega zatwierdzeniu przez Konsystorz Kościoła.