english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowa postylla ks. Ryszarda Janika

W Wydawnictwie Augustana ukazała się postylla czyli zbiór kazań autorstwa ks. radcy Ryszarda Janika. Nosi tytuł "Daj, bym głos Twój słyszał". Wśród wielu propozycji zbiorów kazań wyróżnia sie zakresem tematycznym - wszystkie kazania są oparte na teksty Starego Testamentu.

 

Ks. Ryszard Janik jest emerytowanym duchownym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, obchodzącym w bieżącym roku jubileusz 50-lecia ordynacji. Był członkiem najwyższych władz kościelnych, proboszczem parafii w Jaworzu koło Bielska-Białej oraz Prezesem Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.

 

O postylli ks. R. Janika tak pisze ks. prof. Manfred Uglorz:

„Oto otrzymaliśmy opublikowane w formie książki kazania ks. Ryszarda Janika, wygłaszane przez lata duszpasterskiej pracy głównie na terenie jaworzańskiej parafii. Za kazaniem przelanym na papier równiez stoi kaznodzieja, ten który stał na ambonie, głosił Słowo Boze, wzywał do upamiętania i szczerej wiary. (...) Chociaż kazanie kończy się słowem Amen, to jednak nadal drąży ono umysły i budzi owoce wiary w życiu słuchaczy”.
 

Bp Paweł Anweiler tak wyraził się o nowej książce Wydawnictwa Augustana:

„W 50. rocznice ordynacji ukazuje sie niezwykła postylla. Jej niezwykłość – to słowo Starego Testamentu od pierwszego po ostatnie kazanie. To wielki podarunek Autora, przede wszystkim dla nas, młodszego i całkiem młodego pokolenia duchownych, szkolących ciagle swój kaznodziejski warsztat”.

Książka jest do nabycia w parafiach ewangelickich oraz bezpośrednio w Wydawnictwie Augustana: kliknij tutaj.