english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy numer

W pierwszych dniach marca br. pojawił się najnowszy numer kwartalnika Diecezji Katowickiej "Ewangelik". O jego zawartości, proponowanych tematach i planach możemy przeczytać w informacji zaprezentowanej przez redakcję:

 

Pierwszy tegoroczny numer "Ewangelika" podejmuje bardzo szeroką tematykę. Zwracamy uwagę na artykuły, w których m.in. ks. dr Marcin Hintz przedstawia ewangelickie spojrzenie na wojnę: czy wojnę można usprawiedliwić, gdy stanowi ona mniejsze zło? Te niełatwe zagadnienia nabierają bardzo ważnego zanczenia w aspekcie naszego udziału w wojnie w Iraku i w walce z terroryzmem.

  
Ponieważ zbliżają się święta Wielkanocne, przybliżamy problematykę święta Paschy zarówno od strony religijnej w kolejnym rozważaniu ks. Mirosława Czyża, jak i strony praktycznej, ceremoniału, dzięki tekstowi nadesłanemu specjalnie dla nas wprost z Izraela.
Wracamy też do tematów historycznych związanych z naszą diecezją: piszemy o szkole ewangelickiej w Byczynie, będącej swego czasu znakomitą uczelnią, jak i jeszcze raz wracamy do postaci wybitnego duchownego, ks. bp. Andrzeja Wantuły (dr Jarosław Kłaczkow).
  

Chcemy zwrócić uwagę na poruszający reportaż ks. Andrzeja Dębskiego z jego pracy duszpasterskiej wśród polskich ewangelików na Białorusi, jak i na rozmowę z ks. Alfredem Bietą, który ponad 30 lat spędził na trudnej pracy pośród polskiej emigracji ewangelickiej w Wielkiej Brytanii.
  

Przypominamy trudne momenty związane z wydawaniem śpiewników ewangelickich w kraju w okresie po ostatniej wojnie. Sprawy regionalne poruszamy odwiedzając parafię w Orzeszu, zespół muzyki żydowskiej "Chawerim" z Krakowa oraz poznajemy organy w Siemianowicach Śląskich. Proponujemy również przegląd ważniejszych wydarzeń w diecezji i licznie wydawanej literatury. Zapraszamy również do udziału w nowym konkursie "Ewangelika" - tym razem jest to konkurs fotograficzny.

  

Więcej: Kwartalnik Diecezji Katowickiej EWANGELIK