english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafialny piknik rodzinny w Gołkowicach

27 sierpnia br. w parafii w Gołkowicach zorganizowano Parafialny Piknik Rodzinny. Nasi parafianie mieli sposobność bliżej poznać nowego duszpasterza, ks. Daniela Ferka, jego małżonkę i córkę. Była to też wspaniała okazja do licznych spotkań i rozmów. Przy wspólnych stołach zasiedli znajomi, rodziny i bliscy
z sąsiednich parafii. Zborownicy przybyli całymi rodzinami, a trzy pokolenia spędziły wspólnie to piękne popołudnie.

  

Uczestnicy parafialnego pikniku

 
Spotkanie to było też sprzyjającą okolicznością, by złożyć życzenia ks. D. Ferkowi z okazji zbliżających się urodzin. Oprócz życzeń były także wiersze, kwiaty i drobne upominki.

 

Wspólne śpiewy i życzenia

 

W czasie tego spotkania był również czas na śpiewanie pieśni kościelnych i regionalnych. Każdy uczestnik śpiewał, jak mógł najlepiej. Czas umilił występ międzyparafialnej orkiestry dętej składającej się z 10 muzyków pod dyrekcją Alberta Dziadka. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”… - bo nogi same rwały się do tańca...
   

Międzyparafialna orkiestra dęta

 

Zadbano także o najmłodszych. Młodzież pod okiem katechetki Katarzyny Głomb przygotowała zabawy i konkursy dla dzieci. Uczestniczyli w nich także rodzice, dziadkowie, no i oczywiście nasz ksiądz. Nie liczyła się wygrana, ale dobra zabawa.

  

Gry i zabawy rodzinne 

 
Nikt z nas nie miał doświadczenia w organizowaniu takiej imprezy, ale i parafianie, i pogoda dopisali. Dzięki ofiarności wielu naszych współwyznawców można uważać, że piknik był bardzo udany. Szczególnie zaangażowali się Janina i Bogdan Firlowie. Panowie zadbali o miejsce do siedzenia oraz zadaszenie, było kolorowo i wygodnie. Natomiast panie postarały się o ugoszczenie wszystkich przybyłych. Jak na Śląsk przystało, upiekły tradycyjny śląski „kołacz” z makiem, serem i jabłkami, częstowały kawą, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Należy dodać, że dzięki wcześniej złożonym ofiarom pieniężnym i rzeczowym – cały ten poczęstunek był dla wszystkich za darmo.

  

Wielkie grillowanie

 
Nasza społeczność jest niewielka, obejmuje teren czterech wsi, ale na pikniku mogliśmy zobaczyć, że nie jest nas wcale tak mało! Przybyło około trzysta osób. Radowało to nasze serca i każdy z nas czuł bliskość i błogosławieństwo Boże.
   

Dziękując Bogu za ten wspólny czas już myślimy o następnych spotkaniach rodzinnych.
    
Parafianka Ewa Chmiel