english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Partnerstwo kościołów Pokoju trwa

Parafia Luterańska przy kościele Pokoju w Jaworze gościła w dniach 18-23 kwietnia br. Radę Parafialną partnerskiej Parafii Ewangelickiej przy kościele Pokoju w Offenbach nad Menem (Hesja, Niemcy). To kolejna płaszczyzna partnerstwa, które zawiązało się przed dwoma laty. W ubiegłym roku – w ramach współpracy – miała miejsce wizyta konfirmantów z Niemiec w Jaworze oraz wystawa o Śląskich kościołach Pokoju, zorganizowana w Offenbach.

    

 
Goście swój czas w Polsce poświęcili w głównej mierze na poznanie historii Dolnego Śląska, zwiedzanie najpiękniejszych miejsc, m.in. Zamku Książ, Wrocławia, kościoła Wang. Odbyli też wycieczkę górską na Śnieżkę (1602 m. n.p.m.) oraz odwiedzili najmłodszą Parafię Ewangelicką w Polsce – Lubań, gdzie gospodarz, ks. Cezary Królewicz, przedstawił swoje nadzieje i troski związane z nową placówką.

 
Najważniejszymi punktami wizyty były wspólne nabożeństwa komunijne w Nowym Kościele i Jaworze, w czasie których pozdrowienia w języku polskim przekazał ks. Georg Metzger, a także sobotnie spotkanie Rad Parafialnych, w czasie którego ustalono plany na przyszłość – m.in. wspólny wyjazd młodzieży na Mazury w lipcu tego roku, jak również rewizytę jaworzan w Offenbach.