english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Południe Diecezji Katowickiej w Warszowicach

W sobotnie popołudnie, dnia 14 października br. młodzież z parafii w Żorach i Warszowicach zaprosiła na wspólne spotkanie grupy młodzieżowe z Pszczyny, Gołkowic, Wodzisławia i Golasowic. Zjazd ten był pokłosiem wspólnego wyjazdu autokarowego na OZME do Torunia.

   

 
W Warszowicach zebrało się ponad 100 osób. Po powitaniu przez ks. Sebastiana Kozieła rozpoczęto wspólny śpiew, w którym przybyłych prowadził ks. Daniel Ferek. Rozważanie Bożego Słowa w oparciu o słowa Psalmu 23 prowadził ks. Marcin Makula. Po ponad godzinnym uwielbianiu Boga w warszowickim kościele, uczestnicy udali się na salę gimnastyczną, gdzie rozegrano międzyparafialny „mini turniej” w piłkę nożną. Zaciętą rywalizację sportową zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

   

To pierwsze z serii międzyparafialnych spotkań młodzieży z południa Diecezji Katowickiej pokazało, jak wielka jest wśród młodzieży potrzeba przebywania razem. Obecnie mamy ze sobą kontakt poprzez smsy, gadu-gadu czy inne komunikatory wirtualne, ale nic nie jest w stanie zastąpić spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem, wspólnej rozmowy, bycia razem.

  

 
Zbudowani przeżywaniem tej szczególnej społeczności młodych ewangelików postanowiliśmy, że tego typu spotkania odbywać się będą regularnie w naszych parafiach! Zachęcamy również młodzież z innych parafii do uczestnictwa. Termin kolejnego spotkania podany zostanie w Internecie.