english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pożegnanie szkoły i przywitanie wakacji w Lasowicach Małych

W sobotę 10 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie regionalne młodzieży z Opolszczyzny. Młodzież spotkała się w gościnnych progach Lasowickiego Domu Tolerancji i Kultury na zaproszenie ks. Ryszarda Pierona.

     

 
Temat: „Żegnamy szkołę, witamy wakacje” – zachęcił młodzież do wystawienia sobie świadectwa swojej wiary. Zastanawialiśmy się jak minął nam ten szkolny rok? Czy był to rok służby dla Boga i bliźniego i czy wiara nasza wydawała obfite owoce? Mówiliśmy także o wakacjach. Jak je spędzić by wrócić z dwumiesięcznego urlopu wypoczęci, umocnieni w wierze i miłości? Jak być świadkiem Chrystusa na wakacyjnych szlakach?

   

 
Spotkanie to miało szczególny charakter. Wykraczało daleko poza ramy spotkania regionalnego, a nawet diecezjalnego. Mieliśmy bowiem gości z Zabrza, Katowic, Wielunia. Był młodzieżowy zespół muzyczny „Laudate” z Ustronia.
   

  

Spotkanie ze Słowem Bożym, muzyką religijną, modlitwa – to elementy niezbędne udanego spotkania młodzieżowego. Świetna pogoda, zabawy sportowe na świeżym powietrzu, grill, dodatkowo stworzyły wspaniałą braterską atmosferę, która udzieliła się wszystkim.
 
ks. Grzegorz Brudny