english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Reformator na bielskim zamku

Na zamku w Bielsku-Białej, bezpośrednio po niedzielnym nabożeństwie w dniu 23 lipca br. otwarto wystawę „Marcin Luter – Reformator”. Jest to wystawa objazdowa, przygotowana przez Centrum Lutra w Wittenberdze, z myślą o ewangelikach na całym świecie. W Polsce to drugie po Katowicach miasto, w którym przez dwa tygodnie oglądać można eksponaty związane z życiem i dziełem Ojca Reformacji.

 
Otwarcia wystawy dokonał zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Paweł Anweiler, głos zabrali także: dyrektor mieszczącego się w zamkowych murach muzeum Iwona Purzycka oraz kurator wystawy Piotr Kenig. Nie po raz pierwszy diecezja cieszyńska współpracuje z bielskim muzeum – kilka lat temu jego pracownicy przygotowali wystawę poświęconą m.in. ewangelickim kościołom.
  

Wystawę zwiedzili tego dnia także przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Natomiast reprezentujący Centrum Lutra ks. Stanisław Dorda wyraził nadzieję, że wystawa zachęci obecnych do podjęcia podróży do Niemiec i odwiedzenia miejsc związanych z Wittenberskim Reformatorem.
  

Wystawa czynna będzie do 6 sierpnia włącznie; we wtorek i sobotę w g. 10.00-15.00, środę i czwartek w g. 10.00-18.00, w piątek – 11.00-19.00, w niedzielę –10.00-16.00.