english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje pasyjne 2006 dla dzieci i młodzieży

Czas pasyjny to w polskiem szkolnictwie okres przeprowadzania rekolekcji czyli dni skupienia i modlitwy.

 

W prowadzenie rekolekcji pasyjnych w różnych parafiach, głównie na Śląsku Cieszyńskim i na Górnym Śląsku, od kilku lat włącza się aktywnie Centrum Misji i Ewangelizacji. Nie inaczej jest w tym roku.

 

 
Program tegorocznych rekolekcji pod hasłem „Słowo Boże w codziennym życiu” opiera się na ewangelicznej przypowieści o czworakiej roli (o siewcy), a główne tematy poszczególnych dni to zaangażowanie, odwaga i poświęcenie. Celem tych spotkań jest zachęcenie do aktywnego słuchania Bożego Słowa i konsekwentnego stosowania go w codziennym życiu, odważnego świadczenia o Jezusie pomimo przeciwności, uświadomienie uczestnikom wagi ofiary Chrystusa oraz zainspirowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła i służenia innym.
  
Program rekolekcji jest bardzo różnorodny i wymaga od uczestników zaangażowania i dogłębnego przemyślenia poruszanych tematów. Uczestnicy szczegółowo studiują "Przypowieść o siewcy", historię życia apostoła Piotra oraz postać Zacheusza. Poprzez przykłady biblijne i pozabiblijne, pracę w małych grupach i takie formy jak scenki teatralne, komiks, drama, zabawa, ankieta, burza mózgów czy różnego rodzaju prace plastyczne, słuchacze są zdopingowani do wypowiedzenia swojego zdania na dany temat, przeanalizowania własnego postępowania i zastosowania danych prawd biblijnych w swoim życiu.

  
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży prowadzą pracownicy i wolontariusze CME oraz studenci ChAT na zaproszenie różnych parafii. Od 17 marca do 12 kwietnia spotkają się z 35 grupami młodych ludzi z następujących miejscowości i parafii: Biała, Brenna, Czerwionka-Leszczyny, Dębowiec, Drogomyśl, Górki, Jaworze, Jasienica, Karpacz, Lasowice, Ochaby, Orzesze, Pruchna, Ustroń, Ustroń Polana, Świętochłowice, Ustroń Polana, Wirek, Wisła Czarne, Wisła Jawornik, Zabrze.
 
W tym roku CME przygotowało również materiały z myślą o prowadzeniu rekolekcji pt. „Boże Słowo w codziennym życiu”. Zawierają one komentarz dla prowadzącego, scenariusze sześciu spotkań – trzech skierowanych do uczniów szkoły podstawowej i trzech przygotowanych z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pomoce przydatne w realizacji tego programu oraz dwie płyty z materiałami multimedialnymi. Materiały można zamówić na www.sklep.cme.org.pl.  

Więcej zdjęć z rekolekcji pasyjnych w różnych parafiach mozna obejrzeć na www.cme.org.pl.