english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sorkwicka Trójka 2006

Już po raz 31. w Sorkwitach na Mazurach odbył się obóz dla młodzieży pełnoletniej. Tzw. „Trójka” tradycyjnie rozpoczęła się 31 lipca, a zakończyła 12 sierpnia.
W tym roku do Sorkwit przyjechało 80 młodych ludzi z wszystkich diecezji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Byli także młodzi z zagranicy. Co sprawiło, że taką formę wypoczynku wybrało tak wiele osób?

  

 
Z pewnością miejsce, bardzo urokliwe nad Jeziorem Gielądzkim, niewygórowana cena obozu, możliwość spotkania się z rówieśnikami z różnych stron kraju. Młodzież poznawała siebie, miała możliwość rozmowy z duszpasterzami młodzieżowymi i studentami teologii o tym co ich frapuje, martwi, cieszy. W tym roku o opiekę duszpasterską zadbali ks. Sebastian Kozieł, ks. Grzegorz Brudny, Marcin Pysz, Mateusz Łaciak, Wojtek Płoszek, Dawid Sabara (studenci teologii). Była okazja do wspólnego śpiewu, wymiany myśli i modlitwy podczas porannych i wieczornych spotkań w kościele.

   

  
W ciągu dnia wolny czas wypełniały młodzieży różnorakie atrakcje. Od plażowania na sorkwickim molo poprzez zawody sportowe: piłki nożnej i plażowej, tenisa stołowego, strongman, sztafety kajaków, po wyprawy do lochów czy śladami hrabiego Mierbacha.

    

 
Wieczory to wspólne ogniska, zabawy taneczne i konkursy: „Taniec z gwiazdami”, karaoke, wybory miss i mistera najpiękniejszej łydki, "Randka w ciemno”. Wszystko to z dużą dozą humoru.
  

 

Do rozmowy na ciekawe tematy zostali zaproszeni: ks. Piotr Janik, Ogólnopolski Duszpasterz Więziennictwa Kościoła Luterańskiego w Polsce, ks. Krzysztof Mutschmann, Radca Rady Diecezjalnej Synodu Diecezji Mazurskiej i proboszcz parafii w Sorkwitach, ks. Tomasz Wola, duszpasterz młodzieżowy Diecezji Pomorsk-Wielkopolskiej.

 

Był też czas na projekcje interesujących i zarazem kontrowersyjnych filmów. Można było zadumać się podczas wieczorka poezji i muzyki zorganizowanego przez obozowiczów.

  
W ostatni wieczór, jak co roku, odbyło się młodzieżowe nabożeństwo spowiednio-komunijne w nastrojowej aurze rozświetlonego świecami kościoła. Po nim wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy agape, powoli żegnając się i obiecując sobie, że do Sorkwit jeszcze nie raz z pewnością wrócą.

     

 
Tradycja obozów w Sorkwitach jest długa i piękna. Od 31 lat nieprzerwanie w tym miejscu odbywają się obozy grupujące młodzież pełnoletnią z całej Polski. Celem tych obozów było i jest to by młodzież wyznania ewangelickiego poznawała się nawzajem, zaprzyjaźniła, a jednocześnie pogłębiła swoją wiarę i samoświadomość konfesyjną. Dzięki internetowi młodzi ludzie właściwe przez cały rok utrzymują ze sobą, jak i z duszpasterzami kontakt mailowy. III Turnus ma swoją stronę internetową www.luteranie.pl/sorkwity3.  
    

ks. Grzegorz Brudny