english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Święto Reformacji w Wodzisławiu Śląskim

Tradycyjnie, jak każdego roku, w ostatnim dniu października odbyło się nabożeństwo w kościele wodzisławskiej parafii. Jednakże dzień ten poprzedzony został „Otwartymi drzwiami kościoła”, zorganizowanym dla wszystkich zainteresowanych postacią ks. Marcina Lutra i dziejami Reformacji. Z tej nowej inicjatywy Rady Parafialnej i wodzisławskiego proboszcza, ks. Daniela Ferka skorzystało wielu mieszkańców, którzy bardzo chętnie odwiedzali zabytkowy kościół i wysłuchali krótkiej lekcji historii, dotyczącej wydarzeń z czasów Reformacji XVI wieku. 

   

 
Wielką radością organizatorów „Otwartych drzwi kościoła” był także fakt, że szkoły licealne Wodzisławia Śląskiego wraz z nauczycielami i duchownymi innych wyznań skorzystały z zaproszenia parafii. Wiele klas i uczniów uczestniczyło w spotkaniu z proboszczem, który nie tylko miał okazję opowiedzieć o historii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego od Reformacji do dziś, ale także mógł odpowiedzieć na bardzo wiele pytań młodych ludzi, którzy żywo zainteresowali się nietypową lekcją historii.

 

 
Spotkania w kościele kończone były krótką refleksją dotyczącą wodzisławskiej świątyni, która jest najstarszym obiektem sakralnym miasta i w przyszłym roku obchodzić będzie 750 lat swego istnienia. W czasie spotkań odbywała sie również demonstracja kościelnych organów, które służą nie tylko jako instrument używany podczas nabożeństw, ale również organizacji koncertów muzyki organowej.