english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wakacyjne warsztaty w Szczyrku Salmopolu

W drugiej połowie lipca br. w Domu Gościnnym przy parafii ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu przebywała grupa młodzieży z okręgu Greifswald (Niemcy). Młodzież wybrała góry, ponieważ miejsce ich zamieszkania leży nad Morzem Bałtyckim. Dodatkowo mieli także możliwość w „pigułce” poznać sąsiedni kraj, ludzi i ich kulturę.
 
Goście zaprosili miejscową młodzież do współpracy i wspólnego spędzania czasu. Spotkania były podzielone na dwie części. Pierwszą część wypełniało studium Słowa Bożego, które stanowiło fundament każdego dnia oraz uwielbianie Boga w pieśniach. Uczestnicy stworzyli także niewielki chór, który dał krótki koncert w ramach niedzielnego nabożeństwa i który nauczył wiernych jednej pieśni.
  

 
Drugą część każdego dnia stanowiły różnego rodzaju warsztaty przygotowane przez gości. Uczestnicy warsztatów mogli się sprawdzić w malowaniu, śpiewaniu, wykonywaniu osobistych masek gipsowych, nauce dawnych metod farbowania itp. Słowem – każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
 
Ks. Jan Byrt, zapytany o ocenę takich integracyjnych obozów stwierdził: Wspólnie spędzony czas przyniósł na pewno wiele korzyści. Osobiście postrzegam to w ten sposób, że młodzi wzmacniają swoją wiarę, wspólnie uwielbiają Boga, czują się potrzebni w nabożeństwie, uczą się wzajemnego poszanowania oraz odkrywają w sobie nowe talenty. To wszystko powinno ich zachęcić do odnalezienia swojego miejsca w parafii – na jakim poletku służby mogę się zaangażować.

   

 
Osobiście uczestniczyłem także w kilku zajęciach i dzięki temu poznałem kilka nowych metod, jak można w obecnym czasie zachęcić młodzież do działania w Kościele.