english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Warsztaty Gospel w Wałbrzychu

W dniach 30.09-01.10.2006 odbyły się w Wałbrzychu drugie już z kolei Warsztaty Muzyki Gospel. Słowo gospel (od godspel) oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu, jakie Bóg ofiarował człowiekowi w Jezusie Chrystusie. To muzyka, która śle przesłanie nadziei i radości, ale także cierpienia i bólu, to ekspresja życia i wiary – dynamiczna i pełna pięknej harmonii, a zarazem jakże inspirująca.

   

 

W tym roku 40-osobowa grupa młodych ludzi z Wałbrzycha i okolic pozwoliła się zainspirować i przez dwa dni pod okiem specjalistów – Lei Kjeldsen, Colina Vassel i Agnieszki Krauz w sali Teatru Lalki i Aktora pilnie poznawała muzykę, mającą swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców USA. Wszystko po to, aby w niedzielne popołudnie w ewangelickim kościele Zbawiciela, przed prawie 300 osobową publicznością, zaśpiewać finałowy koncert.

  

 

Uczestnicy, a także słuchacze rozstali się z nadzieją na podobne spotkanie za rok. Organizatorami warsztatów była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wałbrzychu, Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Stowarzyszenie Gospel. Imprezę wsparła finansowo Gmina Wałbrzych oraz Wałbrzyskie Starostwo Powiatowe.
 

(ih)