english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wieczór modlitwy w Szczyrku Salmopolu

Nikogo zapewne nie trzeba przekonywać, że modlitwa odgrywa istotną rolę w życiu chrześcijanina. Jest ona skarbem i oddechem duszy. Jest rozmową z Bogiem, wyrażającą naszą wiarę wobec Niego. Wiele wskazówek dotyczących różnych aspektów modlitwy znajduje się w Biblii.
 
Idąc za głosem Bożym, młodzi ludzie zorganizowali w sobotę, 5 sierpnia w parafii ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu wieczór modlitwy.

 
Stworzono w tym celu 7 różnych miejsc przeznaczonych na rozmaite formy uwielbiania Boga w modlitwie.
  

 

Było miejsce zupełnie cichej, indywidualnej modlitwy. W innym punkcie znajdowało się miejsce symbolizujące koronę cierniową Jezusa. Można było do niej przymocować karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby, z którą nie ma się dobrych relacji w codziennym życiu i pomodlić się za zlikwidowanie barier międzyludzkich. W kościele przygotowano miejsce, gdzie można było się modlić poprzez śpiew refleksyjnych pieśni na cześć Boga. Tam też proszono Boga o Kościół Jezusa Chrystusa. Kolejny punkt znajdował się przy ognisku, gdzie modlono się na głos, w większej grupie osób.
Było też szczególne miejsce, gdzie można było na kartce wpisać swoje imię i zamieścić ją w odpowiednim punkcie. To punkt oznaczający Dzieci Boże, przeznaczony dla wszystkich, którzy odczuwali, że są oddanymi sługami Boga.

 

    
Każdy więc indywidualnie wybierał, gdzie chce się udać, by skupić się na modlitwie. Ten czas skupienia trwał do późnych godzin nocnych.