english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

75 lat chóru parafii w Drogomyślu

75 lat istnienia chóru to spora przestrzeń historii parafii. Przestrzeń ta wypełniona niezwykłym działaniem integrującym ludzi zauroczonych śpiewaniem. Śpiew uwielbiający Boga koi niepokój duszy, daje chwile wytchnienia we wszelkim utrapieniu, wlewa w serca nadzieję.
 

 
Od niedawna to własnie „nadzieja” przyjęta została na oficjalna nazwę chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. ... A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany (Rz 5,5) .
 

 
Niedziela 30 września 2007 r. wypełniona była świętowaniem jubileuszu naszego chóru. W trakcie dopołudniowego nabożeństwa w drogomyskim kościele Chór Jubilat zaznaczył swoją obecność i obdarzony został błogosławieństwem na dalsze lata swej niezwykłej działalności. Zaś o godz. 16.00 rozpoczął się dwugodzinny koncert, w którym chór przedstawił bogaty , zróżnicowany estetycznie repertuar. Rozpoczynając od polifonicznej klasyki doby baroku słuchacze prowadzeni byli dalej przez pieśni rodzimej Ziemi Cieszyńskiej aż po współczesne, wywodzące się z gospel pieśni uwielbiające Pana.
 

 
Na tym nie koniec ... Jubileuszowy wieczór spędzony został twórczo na miłym przyjęciu, w trakcie którego królował śpiew i wspomnienia odległych początków. Była to okazja do przekazania licznych pozdrowień i listów gratulacyjnych.
 

 
Przed chórem pracowity czas . To nie tylko udział w liturgicznym życiu drogomyskiej parafii, ale również przygotowania do nagrania kolejnej płyty. W przyszłym roku Chór Nadzieja planuje podróż koncertową do Finlandii.