english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dobra zabawa bez dopalaczy

Dobra zabawa bez dopalaczy – warsztaty dla młodzieży w wałbrzyskim Międzypokoleniowym Miejscu SpotkańWśród większości młodzieży funkcjonuje przeświadczenie, że bez alkoholu nie można się dobrze bawić. Młodym ludziom uczestniczącym w zorganizowanych, przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wałbrzychu, warsztatach w ciągu czterech godzin udało się obalić tą teorię. Wałbrzyski MMS, mieszczący się w budynku parafialnym, stał się w tę pierwszą sobotę stycznia miejscem zabawy, która uczy.Zabawa to doświadczenie, które sprawia nam radość, wywołuje uśmiech na twarzy, ale przyjemnie skomponowane zabawy, uczą też praktycznych umiejętności: kreatywności, spontaniczności, zdolności podejmowania decyzji, współpracy w grupie, komunikacji, rozwijają zaufanie, wzmacniają wiarę we własne siły, uczą rozumienia drugiej osoby.

Na liście alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu sporządzonej przez uczestników znalazły się gry karciane i planszowe, puzzle, zajęcia Dyskusyjnego Klubu Filmowego, wspólne gotowanie, gry i zabawy towarzyskie, wycieczki i wszelkie imprezy „z pomysłem”.Zdaniem młodzieży podstawą dobrej zabawy są: muzyka, animator (wodzirej), który potrafi zintegrować i rozbawić grupę, śmieszne gry i tańce grupowe. Ciekawym pomysłem są też imprezy tematyczne takie jak: kicz party, pidżama party i te, w których motywem przewodnim są bajki.
Uczestnicy warsztatów opuszczali MMS z gotowym pomysłem na zorganizowanie dobrej zabawy karnawałowej, oczywiście bez dopalaczy.