english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dwuzłotówka z Kościołem Pokoju

Dnia 13 czerwca 2007 r. weszła do obiegu dwuzłotówka z wizerunkiem Kościoła Pokoju. Jest to elitarna moneta, bowiem tylko trzydzieści osiem miast w Polsce zostało uhonorowanych jej wydaniem. Jest to dwudziesta trzecia z kolei edycja takiej monety, reprezentująca serię "Historyczne miasta w Polsce".
 

 
Uroczysta prezentacja monety odbyła się 15 czerwca br. w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Cieszy fakt, że władze miasta oraz grupa ekspertów NBP do tej niewątpliwej promocji, wybrała ewangelicką świątynię wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
 
Jednym z pierwszych mieszkańców Świdnicy, który otrzymał limitowany egzemplarz był proboszcz Kościoła Pokoju - ks. radca Waldemar Pytel. Za promowanie Kościoła Pokoju i upowszechnianie jego wizerunku proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Świdnicy został również uhonorowany dyplomem uznania przyznanym przez władze miasta i członka zarządu NBP, Józefa Sobotę.
 

 
Moneta dostępna jest po cenie nominalnej - czyli za dwa złote - w oddziałach okręgowych NBP oraz w wybranych urzędach pocztowych, w tym we wszystkich urzędach pocztowych miast upamiętnionych na monetach.
 
xwp