english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Festyn charytatywny w Katowicach

W niedzielę, 9 września 2007 roku, już po raz trzeci Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach wspólnie z sąsiednią Parafią Rzymskokatolicką zorganizowała Festyn charytatywny pod hasłem "Chrześcijanie Śródmieścia Dzieciom".
 

 
Ze względu na padający deszcz część artystyczna odbyła się w kościele. Imprezę rozpoczęli proboszczowie obu parafii, bp Tadeusz Szurman i ks. dr Andrzej Suchoń. Na początku i na końcu imprezy wystąpił diecezjalny zespół młodzieżowy "Dlatego", ucząc dzieci nowych pieśni. Bardzo podobały się dzieciom klauny z Centrum Misji i Ewangelizacji ze swoim programem ewangelizacyjnym. Festyn uświetnił występ orkiestry dętej z Bytomia pod dyrekcją kapelmistrza Józefa Słodczyka, w której repertuarze znalazły się utwory muzyki współczesnej i rozrywkowej. Swój program przedstawiły także dzieci z ochronki przy kościele Mariackim.
 

 
Dzieci wraz z rodzicami odwiedziły Bibliobus, w którym poznały różne przekłady Pisma Świętego. Dla dzieci przygotowano również konkurs rysunkowy. Równolegle w budynku parafialnym odbywała się loteria fantowa. Dochód z loterii przeznaczony był dla dzieci.
 

 
Podczas trwania festynu można było posilić się ciepłą grochówką, ogrzać się kawą i herbatą oraz zakupić ciasto. Festyn zgromadził ponad 60 dzieci oraz wiele osób ze śródmieścia Katowic, dla którzy ta impreza była wielkim wydarzeniem społecznym i kulturalnym. 
 
Impreza ta pozwoliła zbliżyć do siebie chrześcijan obu wyznań.