english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

I am a friend of God - III edycja Warsztatów Gospel w Wałbrzychu

Już po raz trzeci końcem września w Wałbrzychu miały miejsce weekendowe Warsztaty Gospel, organizowane przez wałbrzyską parafię luterańską, Stowarzyszenie Gospel z Krakowa oraz Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tym razem warsztaty zgromadziły aż 70 uczestników z różnych stron Polski. W tym roku po raz pierwszy w warsztatach wzięły udział także osoby niepełnosprawne, zrzeszone w Stowarzyszeniu „Motyl” na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wałbrzychu.
 

 
Zajęcia pod kierownictwem artystycznym Lei Kjeldsen poprowadzili instruktorzy z Wielkiej Brytanii – Marcia Walder-Thomas i Orville Thomas. Miłośnicy śpiewu przez całą sobotę ćwiczyli w sali Filharmonii Sudeckiej, aby w niedzielne popołudnie zaśpiewać koncert finałowy w ewangelickim kościele Zbawiciela.
 

 
Wydarzenie to zgromadziło ok. 250 słuchaczy i było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, o czym najlepiej świadczy relacja jednaj z uczestniczek, Małgosi Szczugieł: Początkowo miałam mieszane odczucia i muszę przyznać – porównywałam instruktorów warsztatów z tymi z lat poprzednich. To był duży błąd, bo przecież każdy jest inny i nie sposób tego porównać. Przekonałam się o tym podczas koncertu finałowego, gdy dosyć niepewni, cisi i zdystansowani jak dotąd instruktorzy zrobili wielkie show. To słowo może nie do końca jest odpowiednie, jednak to jak Orvill zainteresował i zaktywizował publiczność, sprawiając, że mieliśmy z nią wspaniały kontakt, było niezwykłe. My, chórzyści, poczuliśmy się jakby wstąpiła w nas nowa siła. I to jest właśnie piękne w muzyce gospel, że można wspólnie cieszyć się i chwalić Boga. Tego nie da się opisać słowami, trzeba to przeżyć, samemu poczuć tę radość z faktu, że jesteśmy nazwani przyjaciółmi Boga i możemy wszystko dzięki temu, że On jest przy.
 
 
Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem oraz wsparciem finansowym przyczynili się do tego, aby III edycja Warsztatów Gospel w Wałbrzychu mogła mieć miejsce. W szczególności zaś dziękujemy dobremu Bogu, za Jego obfite błogosławieństwo i łaskę, dzięki której możemy nazywać siebie Jego przyjaciółmi.
 
Tekst: ih
Zdjęcia: Krzysztof Żarkowski