english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

IV Forum Diakonijne w Katowicach

W sobotę 24 marca 2007 roku odbyło się IV Forum Diakonijne Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Forum rozpoczęło się nabożeństwem spowiednio-komunijnym w kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Kazanie wygłosił ks. Jan Raszyk – koordynator Diakonii Katowickiej. 
  

 
Dalsza część spotkania odbyła się w sali parafialnej w Katowicach. Przedstawiciele parafii z Zabrza, Opola, Katowic, Katowic Szopienic, Jastrzębia-Zdroju, Miechowic i Lasowic Wielkich podzielili się swoimi spostrzeżeniami z pracy diakonijnej. Przedstawili ciekawe formy pracy świetlic socjoterapeutycznych, pomocy domowej hospicyjnej, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, punktów wydawania odzieży i lekarstw.
 
Gościem specjalnym Forum był Czesław Santarius, Dyrektor Śląskiej Diakonii działającej przy Kościele Ewangelickim Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. W prezentacji multimedialnej przedstawił charakter pracy diakonijnej i jej priorytety.
 

 
W spotkaniu brali również udział Wanda Falk – Dyrektor Generalna Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Koordynator Diakonii Cieszyńskiej ks. Marek Londzin. Wanda Falk przedstawiła prezentację multimedialną na temat pracy i programu działania Diakonii Polskiej. Ks. radca Marian Niemiec z Opola zapoznał zebranych z działaniem Stowarzyszenia „Hospicjum Opolskie”, którego jest prezesem, a Bożena Polak przedstawiła zasady przyznawania grantów w konkursach ogłoszonych przez Śląski Urząd Marszałkowski w zakresie działań charytatywnych i społecznych, w których mogą brać udział parafie.