english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kamienne wesele w Wiśle Jaworniku

„Aż dotąd mnie prowadził Bóg...”
 
Słowa tej pieśni powinny stanowić nasze dziękczynienie za każdy dzień przeżyty w Jego obecności. Ale móc dziękować słowami „Aż dotąd nas prowadził Bóg" po prostych i wyboistych drogach życia przez 70 lat wspólnej wędrówki to szczególna łaska. Dostąpili jej Państwo Helena i Gustaw Wisełkowie z ul. Kiczerowskiej w Wiśle Jaworniku, którzy 25 lipca 2007 r. obchodzili 70. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
 

 
Jakże wyjątkowy to Jubileusz. Z tej okazji Szacownych Jubilatów odwiedziło wielu gości. Z ramienia Urzędu Miasta przybył burmistrz Andrzej Molin, kierownik USC Irena Szatan oraz redaktor „Echa Wisły” Aleksandra Kąkol, wręczając list gratulacyjny, kwiaty oraz pełen słodkości kosz. W imieniu parafii życzenia, naręcze kwiatów oraz jubileuszowy tort przekazali ks. Zdzisław Sztwiertnia oraz przedstawicielki Rady Parafialnej - Elżbieta Pilch i Janina Heczko.
 
Na uroczystość przybyła również najbliższa rodzina. Największym przeżyciem dla Jubilatów i gości były słowa modlitwy oraz odśpiewanie wspólnie dziękczynnej pieśni.
 
Mimo 90 lat życia Pani Heleny i 94 lat Pana Gustawa z wielką przyjemnością wszyscy mogli wysłuchać ich wspomnień z tamtych lat, kiedy to Pan Gustaw poznał swoją przyszłą żonę „na muzyce”. Po okresie narzeczeństwa podjęli decyzję o wspólnej życiowej drodze i wypowiedzieli swoje sakramentalne „tak” w kościele w Wiśle – Centrum w obecności ówczesnego proboszcza, ks. Mrowca. Osiedli na stałe w domu, w którym mieszkają do dziś, wiodąc niezwykle aktywne i pracowite życie. Tu przyszły na świat dwie córki i syn, z których dwoje odeszło już do wieczności. Tutaj ku radości rodziców, a później dziadków zakładali własne rodziny. Jubilaci doczekali 3 wnuków i 2 wnuczek oraz 3 prawnuczek i 2 prawnuków.
 
Wielką pomocą i wsparciem dla upadających na siłach teściów jest ich synowa Helena Wisełka wraz z najbliższymi. Wyposażona w serce sługi wyczulone na potrzeby innych wykonuje codzienne, zwyczajne czynności z nadzwyczajną miłością i cierpliwością.
 
Jubilaci dziękują Panu za te wszystkie lata życia i wyznają za psalmistą „Moim szczęściem jest być blisko Boga”.
 

 
My również powierzamy ich dalsze życie w Boże ręce pełni ufności, że Ojciec niebieski zapewni im wszystko, czego codziennie potrzebują.