english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Małe jest kruche

Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci
 
Diakonia Polska po raz drugi włączyła się w obchody dnia mającego przypominać nam o szczególnej trosce, jaką winniśmy najsłabszym – dzieciom, zwłaszcza tym, których los daleki jest od wyobrażeń bezpieczeństwie, radości i miłości.
 

W tym roku szczególną uwagę pragnęliśmy zwrócić na problem wciąż niedoceniany, a powszechny – bicie dzieci. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że wymierzone w nerwach klapsy to w gruncie rzeczy jedna z form przemocy. Bo czyż nie wykorzystujemy wtedy wobec dziecka swojej miażdżącej przewagi fizycznej? Czyż nie nadużywamy zaufania, którym dziecko – zwłaszcza małe – bezwarunkowo nas obdarza?
 

Chcieliśmy, aby takie pytania postawili sobie wszyscy obecni i przyszli rodzice, a także dziadkowie, opiekunowie i wychowawcy, biorący udział w nabożeństwach naszego kościoła odbywających się 18 listopada. Tematykę ŚDZPwDz anonsowały plakaty i ulotki kampanii „Małe jest kruche”. Wierni mogli tego dnia zamanifestować swoją solidarność z krzywdzonymi dziećmi za pomocą przypiętej do ubrania żółtej wstążeczki – symbolu poparcia dla idei zapobiegania przemocy wobec dzieci.
 
Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z obchodów w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

  

 

 

 

 
Źródło: Diakonia Polska