english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Międzynarodowo i ekumenicznie w 2. Święto Zesłania Ducha Św. w Jaworze

Poniedziałek Zesłania Ducha Św. był tradycyjnie dniem święta parafialnego w parafii ewangelickiej w Jaworze. W tym roku w nabożeństwie komunijnym udział wzięli goście z parafii partnerskiej z saksońskiego Oderwitz wraz z ks. proboszczem Bernhardem Stemplem, a także proboszczowie sąsiednich parafii: ks. Dariusz Madzia z Legnicy i ks. Cezary Królewicz z Lubania wraz z parafianami. Gościem ekumenicznym był ks. Jerzy Malisz, proboszcz parafii prawosławnej z Zimnej Wody koło Legnicy.
 

 
Po przywitaniu gości przez gospodarza kościoła Pokoju ks. Tomasza Stawiaka, duchowni obu wyznań odczytali w trzech językach (niemieckim, polskim i ukraińskim) słowa drugiego rozdziału Dziejów Apostolskich. Szczególne wrażenie wywarł ten biblijny tekst odśpiewany po ukraińsku przez ks. Malisza. Rozważania nawiązujące do Święta Zesłania Ducha Św. wygłosili ks. Stempel i ks. Królewicz. Po odprawieniu liturgii komunijnej wiernym udzielono błogosławieństwa ponownie w trzech językach.
 

 
Tradycyjnie, po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się na piknik parafialny zorganizowany przy miejskim basenie. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Zebrani zajadali się grillowanymi specjałami, które przygotowywał osobiście kurator jaworskiej parafii – Leszek Krajewski.