english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Musical Puzzle w Kutnie i Łowiczu

W ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, w sobotę 17 listopada w Parafii E-A w Kutnie, odbyły się dwa przedstawienia musicalu „Puzzle”.

Występy stanowiły część projektu DKF, który jest realizowany w Kutnie od października, a od listopada także w Łowiczu. Chodzi o Dziecięcy Klub Filmowy, podczas którego dzieci mają okazję obejrzeć wartościowy film lub mądrą bajkę, następnie o nich podyskutować, a swoje przeżycia „przelać” farbami na papier, „odcisnąć” w plastelinie lub w gipsie.Pierwszy spektakl miał miejsce w Łowickim Ośrodku Kultury, a drugi w kościele ewangelickim w Kutnie. Oba spektakle wzbudziły wielki zachwyt dzieci, towarzyszących im rodziców oraz współpracujących od niedawna wolontariuszy.

Po spektaklu w Kutnie wszyscy zostali zaproszeni do sali parafialnej, gdzie czekał na nich poczęstunek oraz gry z zespołem „Puzzle” i wolontariuszami banku.Pomysł wspólnej pracy nad projektem powstał z inicjatywy ks. Artura Woltmana, administratora Parafii E-A w Kutnie oraz wolontariuszy Citi. Projekt przygotowali i prowadzą wspólnie z wolontariuszami, na terenie Kutna i Łowicza, Monika i Robert Cieślarowie, pracownik i wolontariusz Międzypokoleniowego Miejsca Spotkań – inicjatywy Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Parafii E-A w Kutnie. Jego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu fundacji Kronenberga oraz Wolontariatu Pracowniczego banku Citi Handlowy.

gglajcar