english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowa Rada Parafialna w Lesznie

W niedzielę Estomihi w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lesznie odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zgromadzenie Parafialne. Już ponad pięć lat minęło od erygowania leszczyńskiej Parafii, a tym samym urzędowania pierwszego składu Rady Parafialnej.
 
  
Zgromadzenie wybrało nową Radę w składzie: Krystyna Grędziak, Anna Kuczkowska–Podgrodzka, Rafał Kałek, Stanisław Urbaniak. W niedzielę 25 marca odbyło się uroczyste wprowadzenie nowej Rady Parafialnej, którego dokonał bp Michał Warczyński, zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.
 
 
Stojąc przed Stwórcą w modlitwach prosiliśmy o prowadzenie Ducha Świętego, aby pozwolił członkom Rady wykonywać swoje powołanie, mając zawsze na względzie dobro Kościoła i parafii. Ksiądz Biskup w kazaniu wskazał na krzyż Jezusa Chrystusa, w którym jest zbawienie, pod który wszyscy mamy iść nie tylko w czasie pasyjnym, ale przez całe życie.
 
 
 
W czasie uroczystego nabożeństwa także dziękowaliśmy Bogu, za opiekę i błogosławieństwo, którym obdarzał odchodzącą Radę i całą Parafię. Z wdzięcznością patrzymy na minione pięciolecie, na obfitość Bożej łaski, która na nas spływała. Z ufnością i wiarą chcemy także spojrzeć w przyszłość, powierzając ją miłosiernemu Ojcu.
 
xwg