english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowa Rada Parafialna w Lubaniu

23 września 2007 roku w 16. niedzielę po Trójcy Świętej w czasie nabożeństwa z Wieczerzą Pańską w kościele ewangelickim Marii Panny w Lubaniu odbyło się uroczyste wprowadzenie Rady Parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lubaniu.
 

 
Nabożeństwu przewodniczył radca diecezjalny Diecezji Wrocławskiej ks. Waldemar Pytel ze Świdnicy w asyście proboszcza lubańskiej parafii, ks. Cezarego Królewicza. Ksiądz Pytel dokonał wprowadzenia rady oraz wygłosił kazanie, w którym zwrócił się do członków rady parafialnej ze specjalnymi słowami zachęty do działania w trosce o dobro i rozwój najmłodszej parafii ewangelickiej naszego Kościoła jaką jest parafia w Lubaniu. Zachęcał, aby źródłem motywacji do wszelkiego działania w parafii było Słowo Boże, które nigdy nie wraca puste zgodnie ze słowami Pisma Świętego.
 
W skład nowej Rady Parafialnej powołani zostali przedstawiciele wszystkich parafialnych filiałów tj. Bogatyni, Bolesławca i Zgorzelca/Görlitz. W skład nowej rady weszli: Małgorzata Bednarz, Piotr Dubiel, Edward Semper, Barbara Stępień oraz Zbigniew Wojtowicz. Po nabożeństwie miało miejsce spotkanie rady i księży w domu parafialnym, gdzie omawiano bieżącą sytuację parafii oraz jej plany na przyszłość.
 
ks. Cezary Królewicz