english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowości z Białegostoku

 W niedzielę, 2 września 2007 r. w ewangelickiej parafii w Białymstoku odbyła się konfirmacja Judyty Siwy. Była to druga taka uroczystość po reaktywowaniu parafii w 2002 roku, natomiast pierwsza w nowej kaplicy przy ul. Dolistowskiej, gdzie – dzięki uprzejmości Rady Miasta – od początku roku kościelnego odprawiane są ewangelickie nabożeństwa w stolicy Podlasia.
  

 
Uroczystość była wielkim przeżyciem nie tylko dla samej konfirmantki, ale i całej społeczności. Parafia białostocka na dziesiątki lat zniknęła z mapy Kościoła Ewangelickiego,
a wierni musieli dojeżdżać na nabożeństwa musieli do Suwałk (120km) lub Warszawy (200km). Przed pięcioma laty władze Kościoła podjęły uchwałę o reaktywowaniu działalności parafii w Białymstoku. Wtedy parafia liczyła kilku wiernych. Obecnie ilość wzrosła do kilkudziesięciu. W parafii uroczyście przeżywano już dwa chrzty, dwie konfirmacje, dwie konwersje i ślub.
 
Przestrzeń sakralna, jaka na początku mieściła się w niewielkim biurze na trzecim piętrze Domu Rzemiosła, została przeniesiona do budynku po byłym przedszkolu, gdzie po remoncie znajdzie się miejsce na kaplicę (dla ok. 75 osób), salę parafialną oraz mieszkanie dla duchownego na poddaszu. Prace remontowe mają zakończyć się przed 17 lutego 2008 r., kiedy to parafia pragnie obchodzić dzień poświęcenia nowej kaplicy, a jednocześnie podziękować Bogu za przypadającą tego dnia 205. rocznicę powołania parafii ewangelickiej w Białymstoku.