english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O nakazie misyjnym z Ewangelii Mateusza w Opolu

W sobotnie popołudnie (10.03.) młodzież z Opolszczyzny spotkała się w stolicy regionu - Opolu. Po przywitaniu przez gospodarza opolskiej parafii ks. radcę Mariana Niemca, był czas na wspólny śpiew. 
 

 
W dalszej części spotkania ks. Andrzej M. Wójcik poprowadził wykład. Tym razem temat spotkania nawiązywał bezpośrednio do fragmentu Ew. Mateusza 28,16-20 - do nakazu misyjnego. W wykładzie zostało przekazane, w jaki sposób nakaz misyjny odnosi się do Kościoła jako społeczności ludzi wierzących. Prowadzący przedstawił istotę nakazu misyjnego oraz zachęcił młodzież do składania świadectwa o Chrystusie - w szkole, domu, pracy, każdego dnia i w każdej sytuacji. 
 

 
Po wykładzie młodzież pracowała z Biblią w ręku, w kilkuosobowych grupach. Odpowiadała na pytania i zastanawiała się nad realizacją nakazu misyjnego w swojej parafii oraz nad swoim codziennym chrześcijańskim świadectwem. 
 

 

Nie obyło się jak zwykle bez pysznych ciast, rozmów oraz sterty ogłoszeń dotyczących najbliższych działań młodzieżowych w diecezji katowickiej i  nie tylko.

 

 

Spotkanie zakończono pieśnią "Zwiąż Panie razem nas" i modlitwą. 
  

Zdjęcia: Filip Janusiak