english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ordynacja w Łodzi

W niedzielny poranek, 20 maja 2007 roku, mury Kościoła św. Mateusza w Łodzi wypełniły się zaproszonymi gośćmi, rodziną i przyjaciółmi dwóch magistrów teologii ewangelickiej – Wiesława Łyżbickiego i Marka Michalika. Okazją do tego była ich ordynacja na duchownych naszego Kościoła.

Ordynacji przewodniczył bp Janusz Jagucki, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Asystentami Wiesława Łyżbickiego byli bp Georg Güntsch z Odessy, zwierzchnik Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Ukrainie oraz ks. Jan Kozieł z Cisownicy. Przy ordynacji Marka Michalika asystował bp Mieczysław Cieślar z Łodzi i ks. Waldemar Pytel ze Świdnicy.

Radosną i podniosłą uroczystość uświetniły występy Młodzieżowego Chóru Misyjnego z Łodzi pod dyrekcją Adama Świderskiego, chóru parafialnego Hażlach-Zamarski pod dyrekcją Krystyny Penkały oraz organisty Krzysztofa Kulisa.

Bp Janusz Jagucki zwracając się do ordynowanych mówił o gotowości, by iść tam, gdzie zostaną posłani. Dawał przy tym przykład apostołów, których Chrystus wysyłał na cały świat. W najbliższej przyszłości ks. Marek Michalik zostanie wikariuszem w parafii w Wiśle, a ks. Wiesław Łyżbicki, po zakończeniu pracy w Łodzi, zostanie wysłany jako pierwszy ksiądz-misjonarz na służbę do parafii Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Łucku na Ukrainie.

Nowoordynowani księża, opierając się na myślach z 55. rozdziału Księgi Izajasza w czasie kazania przypominali zebranym o tym, że Boże drogi i Boże myśli są inne niż nasze, ludzkie, a Jego Słowo ciągle ma moc zmieniać ludzkie życie.

Po nabożeństwie ordynacyjnym nie zabrakło życzeń, prezentów, pozdrowień i pełnego mocy śpiewu hażlaskiego chóru. Dzień ten, który przebiegał w tak serdecznej atmosferze, niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci zebranych, a w szczególności młodych księży, których polecamy Waszej modlitwie.

np