english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Otwarcie księgarni Warto w Cieszynie

Najpierw „Logos”, potem „Słowo”, a teraz „Warto”.
 

 
Księgarnia przy ul. Wyższa Brama 29 w Cieszynie po raz kolejny, w czasie już prawie swoich 25 lat, zmieniła swoje oblicze. Stałe jest to, że można tu kupić ciekawe książki i publikacje. Tym razem księgarnię będzie prowadzić Centrum Misji i Ewangelizacji. W trzeciej odsłonie czytelnicy są dodatkowo zaproszeni na gorącą kawę i do wygodnego kąta na rozmowy. To miejsce będzie czekać na „wszystkich, którzy kochają świat słów, muzyki i miejsca z klimatem”.
 

 
Na otwarcie w piątek 12 października br. przybyli goście, a wśród nich biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler, przedstawiciele władz kościelnych i stali bywalcy księgarni. O zamierzeniach „Warto” mówił dyrektor CME ks. Grzegorz Giemza. O początkach tego miejsca jako księgarni opowiadał Marek Cieślar pracujący tu w czasach „Logosu”. Życzył nowemu zespołowi takich kolejek jak ustawiały się przed drzwiami w latach osiemdziesiątych XX w. 
  
Źródło i więcej zdjęć : Zwiastun Ewangelicki  
 

 
Tak właśnie powstała księgarnia „Warto” – miejsce, w którym będzie można nie tylko kupić wartościową książkę czy płytę dla każdego, ale co najważniejsze porozmawiać. Właśnie z myślą o mających odbywać się tam rozmowach, tych codziennych i tych poruszających najistotniejsze w życiu każdego człowieka kwestie, znalazł się tam także „wygodny kąt”.

Wnętrze księgarni uległo przeobrażeniu. Zakres prac remontowych był bardzo szeroki i pozwolił na stworzenie miejsca, w którym każdy, kto przekroczy jego próg będzie mógł poczuć się u siebie i po wyjściu stwierdzić, że było warto je odwiedzić. Pyszna kawa i ciekawe pozycje, ale także atmosfera, o którą dbać będzie miła i profesjonalna obsługa – mamy nadzieję, że będą tym, co zachęci wszystkich do częstego odwiedzania księgarni.
 
Założeniem przy tworzeniu księgarni „Warto” było stworzenie pięknego miejsca i otwarcie jego drzwi dla wszystkich, którzy kochają książki, dobrą muzykę i chcą porozmawiać. Czy to się udała? Czy rzeczywiście powstało miejsce „z klimatem”? O tym każdy będzie mógł sam się przekonać, odwiedzając księgarnię.

Wszystkich, którzy nie będą mogli tego uczynić, chociażby z racji odległego miejsca zamieszkania, zapraszamy na stronę www.warto.com.pl. Naprawdę „Warto”!