english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafialny Dzień Kobiet w Karpaczu

Kobiety zaangażowane w Parafii Wang - Parafialny Dzień Kobiet w Karpaczu
    
Od kilkunastu lat istnieje w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej Wang w Karpaczu tradycja spotkań pracowników, współpracowników i wolontariuszy z okazji Dnia Kobiet. Na początku były to skromne spotkania pań pracujących w Parafii z pastorem i kuratorem przy kawie i ciastku. Z czasem rozrosły się i rozwinęły. Na spotkania te zostali zaproszeni również panowie i wszyscy współpracownicy, wolontariusze oraz członkowie Rady Parafialnej. To świeckie święto traktowane jest jako okazja do wzajemnej integracji, lepszego poznania się i oderwania od codziennych obowiązków.
 

 
W tym roku Rada Parafialna zaprosiła osoby zaangażowane w Parafii do Restauracji Tajskiej w Karpaczu. Oprócz uczty dla podniebienia mieliśmy też ucztę duchową. Śpiewaliśmy pieśni z naszego śpiewnika kościelnego, które były proponowane przez uczestniczki i uczestników tego spotkania. Ksiądz Edwin Pech przygotował rozmyślanie na temat, „Po czym można rozpoznać pracownika naszej Parafii?” Na to pytanie padały różne odpowiedzi, wszystkie prawidłowe. Ale sednem tego rozmyślania było pytanie, czy w ludziach, z którymi i dla których pracujemy, zawsze widzimy Jezusa. To pytanie ciągle na nowo i każdego dnia powinniśmy sobie zadawać. To Jezus Chrystus jest naszą motywacją i sensem naszej pracy i służby. Wszystko, co robimy dla naszych bliźnich to dla Niego i przez Niego. On jest znakiem rozpoznawczym chrześcijanina: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie” (J 13,35). Tę głęboką prawdę przypomnieliśmy sobie na nowo.
 

   

To bardzo ważne, aby Rada Parafialna miała kontakt z pracownikami. W Karpaczu jest ich bardzo wielu, stanowią bowiem 30 % wszystkich parafian. Większość z nich jest z poza Kościoła Ewangelickiego. Nie tylko w małej parafii ważne jest, aby Rada Parafialna i Duchowni mieli oddziaływanie na ich postawy. Są bowiem oni żywym świadectwem działania Parafii.

 

 
Spotkanie to miało też wymiar misyjny, poprzez to, że słuchali nas pracownicy tej restauracji, jak również goście, którzy w tym samym czasie byli obecni w sali. Nie czuliśmy się skrępowani taką sytuacją, wręcz przeciwnie, odczuwaliśmy dumę z tego, że głośno możemy mówić o naszej wierze i śpiewać pieśni ze Śpiewnika Ewangelickiego. 

 

   
W imieniu Rady Parafialnej życzenia wszystkim zaangażowanym kobietom w Parafii złożył kurator Zbigniew Kulik i podziękował wszystkim obecnym za ich bardzo dobrą pracę. Następnie panowie wręczyli paniom po pięknej róży. Na stole znalazły się także kartki z wersetami biblijnym oraz prezenty. Było to bardzo miłe popołudnie, spędzone w miłej atmosferze i ładnych wnętrzach.
 

 
Tak oto typowo świeckie, a niektórzy mówią, że komunistyczne święto, przeżywają i wykorzystują pracownice i pracownicy parafii Wang ze swoim duszpasterzem i Radą Parafialną.
 
PEA WANG