english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Partnerski tydzień w Pile

Wierni Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile przez ostanie kilka dni mogli spotkać się z przedstawicielami zaprzyjaźnionych parafii z Niemiec, umacniając w ten sposób swoje kontakty w niedawno rozpoczętych partnerstwach ze zborami z Bad Lauchstead (Kościół Ewangelicko-Unijny w Saksonii) i Hombergu (Samodzielny Ewangelicko-Luterański Kościół  SELK).
 

 
Z okazji 125. rocznicy wybudowania kościoła św. Piotra w Hombergu pilanie odwiedzili po raz pierwszy Homberg, gdzie zostali przyjęci przez nowego proboszcza parafii ks. Tilmmana Stiefa, a następnie przez burmistrza miasta Homberg.
 

 
Dnia 14 października 2007 r. na jubileuszowym nabożeństwie kazanie wygłosił były proboszcz parafii, ks. dr Lohmann, a słowa pozdrowienia od zboru w Pile przekazał ks. Tomasz Wola, który następnie udzielił błogosławieństwa homberskiemu zborowi.
 

 
Tydzień później w Pile zjawił się ks. Bernd Rudolph z Bad Lauchsted, który przyjechał kolejny raz do zaprzyjaźnionej parafii w północnej Wielkopolsce, aby wspólnie przeżywać kolejną rocznicę poświęcenia Centrum Parafialnego w Pile i umacniać wzajemne kontakty zaprzyjaźnionych parafii.
 
XXX