english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piąte Warsztaty Gospel w Łodzi

W ostatni weekend października (27-28 października 2007 r.) sala kinowa Politechniki Łódzkiej oraz ewangelicki kościół św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej 283 były prawdopodobnie najgłośniejszymi miejscami na mapie Łodzi. Na pewno były to miejsca najbardziej rozśpiewane i przepełnione entuzjazmem śpiewających. To zasługa V. Warsztatów Gospel, które organizowali: miejscowa Parafia ewangelicka św. Mateusza, Politechnika Łódzka, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Stowarzyszenie Gospel, które reprezentowała Lea Kjeldsen – kierownik artystyczny warsztatów. Nad całością czuwał diakon Paweł Gumpert z parafii w Łasku.
 

 
Po raz pierwszy – ze względu na rosnącą ilość osób zainteresowanych warsztatami, które do tej pory spotykały się w ,,Mateusiku” na terenie parafii – Warsztaty Gospel odbyły się jednocześnie w Politechnice Łódzkiej i ewangelickim kościele św. Mateusza.
 
Nasi goście, a jednocześnie instruktorzy – Ella-Louise Brown i Peter Francis przybyli do Łodzi z Londynu, zaś pozostali uczestnicy z różnych miejsc kraju. Troje prowadzących: Ella, Susie i Peter oraz blisko 218 osób tworzących chór nie szczędziło strun głosowych, aby oddać chwałę Bogu i podzielić się z innymi otrzymaną od Niego radością. Pieśni oparte były o teksty z Pisma Świętego.
 

 
Półtora dnia to krótki czas, na stworzenie zgranego zespołu z tak licznej grupy osób – jednak nasi instruktorzy podjęli się tego zadania. Czy im się udało? O tym mógł się przekonać każdy z blisko 500 osób, które przybyły na niedzielny, koncert finałowy. Było czego posłuchać! Popłynęły pieśni raz wesołe i żywiołowe, raz refleksyjne i wyciszające. Wszystkie, zgodnie z przesłaniem Biblii, miały jeden cel – chwalenie Boga, mówiły o Jego obecności w życiu człowieka, głosiły Słowo Boże. Publiczność doceniła wysiłek artystów i nagrodziła występ wielkimi oklaskami. Po koncercie był czas na wymianę refleksji i wrażeń.
 
Wszystkim uczestnikom warsztatów i osobom zaangażowanym w pomoc przy ich organizacji serdecznie dziękujemy. Za rok planowana są VI. Warsztaty Gospel. Organizatorzy mają nadzieję i wierzą, że będą równie udane.
 
Tekst: Roman Czubiński, Robert Szmigielski
Więcej zdjęć: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Łodzi