english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Potrójna uroczystość w Wiśle

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle w niedzielę 1 lipca 2007 r. przeżywała potrójną uroczystość: 169 rocznicę wybudowania i poświęcenia kościoła ap. Piotra i Pawła, wprowadzenie nowowybranej Rady Parafialnej oraz pożegnanie dotychczasowego i powitanie nowego wikariusza.
   

 
Wśród członków Rady Parafialnej od lewej stoją: ks. prob. W. Szajthauer, ks. bp Paweł Anweiler, ks. bp Michał Warczyński, ks. Sławomir Sikora, ks. Marek Michalik
 
Uroczystości poprzedził poranek muzyki i pieśni religijnej w wykonaniu Orkiestry Misyjnej pod kierunkiem Rudolfa Kędziora, Chórku dziecięcego pod kierunkiem Elżbiety Szajtauer oraz Chóru Parafialnego prowadzonego przez Marię Śliż.
 
bp Michał WarczyńskiUroczyste nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 10.00. Duchowni oraz członkowie ustępującej i nowej Rady Parafialnej procesjonalnie udali się do kościoła z budynku plebanii.
 
W trakcie liturgicznego pozdrowienia i powitania ks. prob. Waldemar Szajthauer w imieniu parafii i swoim własnym podziękował ks. Sławomirowi Sikorze i Jego małżonce za jedenastomiesięczny czas służby w wiślańskiej parafii. Do podziękowań dołączyła się także wiślańska młodzież, ujmując podziękowania oraz życzenia w słowach pieśni: „Mą drogę znasz…”
 
Bezpośrednio po liturgii wstępnej zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, bp Paweł Anweiler w asyście bp. Michała Warczyńskiego oraz ks. prob. Waldemara Szajthauera dokonał wprowadzenia wybranej przez Zgromadzenie Parafialne w dniu 3 czerwca 2007 r. Rady Parafialnej. W swoim wystąpieniu wskazał na konieczność samozaparcia się, podjęcia krzyża i naśladowania Jezusa w tej służbie, do której członkowie Rady Parafialnej zostali powołani.
 
Członami Rady Parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle są: Artur Adamik, Tadeusz Chmiel, Andrzej Cieślar, Jan Cieślar, Jan Jegierski, Paweł Molin, Piotr Pinkas, Emilia Piszczek, Leszek Podżorski, Andrzej Sikora, Józef Szarzec, Paweł Szarzec Adam Śliż, Emilia Wisełka.
 
Okolicznościowe kazanie wygłosił Zwierzchnik Diecezji Pomorsko–Wielkopolskiej bp Michał Warczyński w oparciu o tekst z Listu ap. Pawła do Efezjan 2, 17-22. Uroczystość zgromadziła wiernych z różnych Parafii naszego Kościoła, którzy wypełnili wiślańską świątynię oraz wszystkie miejsca przygotowane przed kościołem.
 

 
Projekt renowacji elewacji kościoła w Wiśle
 
Wiślańska świątynia czeka na renowację elewacji i wymianę okien. Już niebawem rozpoczną się prace wg. przygotowanego projektu. Na zdjęciach poniżej prezentujemy przyszły wygląd naszej świątyni. Już dziś zapraszamy na jej jubileusz 170-lecia z udziałem Biskupa Kościoła Janusza Jaguckiego.
 
xwsz