english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Radosne dziękczynienie w Kępnie

Niedziela 7 października 2007 r. była radosnym dniem dla ewangelików z parafii Kępno, w tym to bowiem dniu miało miejsce dziękczynne nabożeństwo w wyremontowanym kościele w Kępnie. W nabożeństwie wzięli udział bp Michał Warczyński, zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, członek Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa - ks. radca Andrzej Mendrok z Konina, ks. Rafał Miller – proboszcz parafii w Sycowie, ks. kanonik Krzysztof Nawrocki z Parafii Rzymskokatolickiej św. Marcina, ks. dziekan Jan Matysiak z Parafii Rzymskokatolickiej w Kobylej Górze. Oprócz duchowieństwa dopisali również inni gości jak minister Jan Dziedziczak - rzecznik rządu, minister Andrzej Wojtyła - podsekretarz w kancelarii prezydenta, przedstawiciele starostwa w osobie Przewodniczącego Rady Powiatu Franciszka Trąpczyńskiego i starosty Jerzego Trzmiela. Miasto i Gminę Kępno reprezentował Burmistrz Piotr Psikus. Przybyli również licznie parafianie z sąsiednich parafii - z Sycowa, Namysłowa, oraz Wołczyna.
 

 
Zwierzchnik Diecezji podkreślił w kazaniu wartość wiary, która pozwoliła kiedyś oprzeć się wszystkim trudnym sytuacjom parafii Kępno i wybudować dzisiejszy kościół. Nie zabrakło też ciepłych słów od zaproszonych gości, w tym pozdrowień od ministra Jana Dziedziczaka. Nabożeństwo uświetnił kępiński chór „Cantamus” pod dyrekcja Antoniego Janaszewskiego.
 

 
Po nabożeństwie wszyscy zebrani mogli częstować się pyszną grochówką, jednocześnie rozmawiając i ciesząc się wspólnym spotkaniem w tak doniosłej dla diasporalnej parafii chwili.
 

 
Prace remontowe kościoła parafialnego trwały przeszło rok, a polegały na całkowitym wymalowaniu wnętrza kościoła oraz pracach związanych z instalacją elektryczną oraz oświetleniem kościoła, którego brak był bardzo dokuczliwy.
 
Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas i na pewno zostanie on na długo przez nas wszystkich zapamiętany.
ks. Michał Kühn