english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Reformacyjny Zjazd Młodzieży z Pomorza i Wielkopolski

Reformacyjny Zjazd Młodzieży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej odbył się w dniach od 26 do 28 października 2007 r. w Ostrzeszowie.
 
W piątek wspólnie rozpoczęliśmy zjazd, a przywitał nas ks. Michał Kühn, duszpasterz Parafii w Ostrzeszowie. Nasz wspólny wieczór rozpoczęliśmy hasłem biblijnym przeznaczonym na dzień 26.10., a później wspólnie zaśpiewaliśmy kilka pieśni, po czym udaliśmy się na wspólną kolację. Po kolacji obejrzeliśmy film Pachnidło, który miał nas wprowadzić w tematykę zjazdu, a także przygotować nas do seminarium następnego dnia.
  

 
W sobotę po wspólnym śniadaniu rozpoczęliśmy wgłębianie się w tematykę zjazdu, a mianowicie w „Zrozumienie drugiego człowieka”. Na podstawie filmu, a przede wszystkim na materiałach biblijnych dokładnie przeanalizowaliśmy nasze poglądy na temat rozumienia innych ludzi, z którymi niekoniecznie się zgadzamy. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że bez poznania drugiej osoby bliżej, mimo różnic kulturowych, jak i językowych, nie może dość do prawdziwego zrozumienia drugiej osoby.
 
Także bez poznania Boga i jego miłości nasze drogi poznania mogą nieco się różnić od samego ludzkiego spojrzenia na świat. Bóg pozwala nam odsłonić inne spojrzenie na drugiego człowieka, Jego miłość daje nam szerszy horyzont i perspektywę poznawania innych ludzi.
 
Po obiedzie udaliśmy się do Oleśnicy, do Parku Wodnego, a po drodze mogliśmy oglądać -niestety ruiny - kościoła ewangelickiego w Pisarzowicach. W drodze powrotnej mogliśmy również zobaczyć kościół w Sycowie, które niedawno został odremontowany. Wieczór spędziliśmy razem na rozmowach i wspólnym śpiewie.
 
W niedzielę wszyscy udaliśmy się na nabożeństwo, które było połączone ze spowiedzią i Komunia Świętą. Nabożeństwo zostało odprawione przez ks. Michał Kühna, ks. Dariusza Chwastka, a także studenta teologii Dawida Sabarę. Kazanie wygłosił ks. Dariusz Chwastek.
   
Po nabożeństwie przyszedł czas na pożegnanie Ostrzeszowa i udanie się do swoich domów. W zjeździe brało udział 17 osób z pięciu parafii: Kępno, Poznań, Kalisz, Bydgoszcz, Toruń.
 
XDCH