english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje pasyjne w Koszalinie

W dniach 16-18 marca 2007 r. w Domu Diakonii koszalińskiej parafii odbyły się rekolekcje pasyjne. W tym roku gościliśmy ks. dra Marka Jerzego Uglorza, adiunkta w katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego w ChAT. Program rekolekcji podzielony był na kilka bloków tematycznych w ramach jednego tematu przewodniego „ Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz?”.
 

 
Pierwszego dnia rekolekcji nasz gość przedstawił obraz człowieka w liturgii Bożego Narodzenia i Paschy oraz symbole ludzkiej egzystencji w liturgii Zesłania Duch Świętego.
 
Drugie spotkanie poświęcone zostało zagadnieniu „człowieka stworzonego, aby…” ..
 
Rekolekcje zakończyło uroczyste niedzielne nabożeństwo, podczas którego ks. dr Marek Jerzy Uglorz wygłosił kazanie na temat „ Modlitewne spotkanie z własnym człowieczeństwem”. Niedzielne nabożeństwo, jak zawsze przy takich okazjach, uświetnił parafialny chór. Organizatorzy rekolekcji zadbali również o praktyczną stronę. Nasze parafianki przygotowały pyszne ciasta, była kawa, herbata i napoję, zaś w sobotę każdy uczestnik został poczęstowany ciepłym posiłkiem.  

 

 
Podczas trwania rekolekcji zorganizowano również zajęcia dla dzieci. Mogły one obejrzeć filmy o narodzinach Kościoła po Zmartwychwstaniu Jezusa, skorzystać z edukacyjnych gier komputerowych oraz rozwijać swoje zdolności plastyczne. Spotkania dla dzieci pozwoliły ich rodzicom na uczestniczenie w rekolekcjach. Tegoroczne rekolekcje pasyjne spotkały się z pozytywnym odzewem naszych parafian i gości oraz pozwoliły nam przygotować się wspólnie do przeżywania pasji oraz nadchodzących świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  
Izabela Główka