english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Remont dachu kościoła w Wodzisławiu Śląskim

To co niemożliwe, stało się możliwe...
 
Jestem pod wielkim wrażeniem dzieła, którego - dzięki pomocy i błogosławieństwu Pana Boga, zaangażowaniu wielu osób i wielu modlitwom - jesteśmy świadkami.
 
Jak się na pewno domyślacie mam na myśli zakończony remont dachu w naszym zabytkowym kościele św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim.
 
Na początek trochę historii. Konieczność remontu dachu (wymiana pokrycia i uszkodzonej więźby) znana nam była od wielu lat i wszelkie starania o pozyskanie środków finansowych kończyły się niepowodzeniem. Sytuacja była tak nabrzmiała, że przy wyborach nowego proboszcza stawiano pytania kandydatom, jaką mają wizje przystąpienia do remontu. Sami pytający nie wiedzieli, może nawet nie mieli nadziei, że remont dachu jest realny. Ale to rzeczywiście jest już historia.
 
Kościół w czasie remontu
 
Teraz, po półtora roku od chwili objęcia parafii przez ks. Daniela Ferka, kościół nasz ma nowiutki dach, wykonany z materiałów i w technologii, która przetrwa następne pokolenia. Tak jak dzieło naszych współwyznawców – poprzedniego pokolenia, którzy odbudowali kościół ze zniszczeń wojennych, żeby nam służył.
 
Chociaż to dopiero początek wielkiej renowacji kościoła jako budowli. Przed nami remont elewacji, osuszenie murów, może wymiana stolarki okiennej, może remont posadzki kościoła i odnowienie ścian. Te potrzeby są widoczne gołym okiem.
 
Każdy z nas lubi przebywać we własnym domu. Dbamy o jego wygląd, dobry stan techniczny , po prostu kochamy swój dom i robimy wszystko aby był „najpiękniejszy”. Kościół jest także naszym DOMEM. Tutaj przeżywamy wiele najważniejszych chwil w naszym życiu. Chwil w obecności Boga i Jego Słowa. Tutaj jesteśmy zapraszani do Wieczerzy Pańskiej, tutaj zanosimy najskrytsze nasze modlitwy o naszych najbliższych, o Boże prowadzenie na każdy dzień naszego życia. Tutaj przeżywaliśmy chrzty, konfirmacje i śluby. I tutaj otrzymujemy Boże Błogosławieństwo.
 
Dach kościoła po remoncie
 
Zakończony remont dachu jest przede wszystkim wynikiem Bożej Łaski To Bóg sprawił, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe od naszych współbraci katolików, od władz Miasta, łącznie z Radą Miejską, którzy przychylnie ustosunkowali się do naszych potrzeb. Znaleźliśmy zrozumienie u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w Zarządzie Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, a także serca wielu parafian zostały poruszone poprzez wkład finansowy, który jest znaczący. Wszelką pomoc jaką otrzymaliśmy w dziele remontu odbieramy jako wielkie błogosławieństwo i Boże prowadzenie.
 
WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia z całego serca DZIĘKUJEMY „BÓG ZAPŁAĆ”. Przed nami nowe wyzwanie – kontynuacja rozpoczętego dzieła. Polecamy nasz kościół Waszym modlitwom. Oby Dobry Bóg był z nami w kolejnym etapie remontu i otworzył serca wszystkim, którzy mogą nam pomóc.
 
„„Dziękujmy Bogu wraz, sercem, usty, rekami,
Bo wielkość Jego spraw objawia się nad nami.
Bóg nas od pierwszych lat w opiece swojej miał
I niezliczonych łask dowodów wiele dał”.
 
Alicja Rott-Michałek