english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Samorządowcy - ewangelicy spotkali się w Wiśle

„Etos ewangelicki stylem służby w samorządzie terytorialnym” – taki temat przyświecał spotkaniu samorządowców - ewangelików, zorganizowanemu przez Parafie Ewangelicko-Augsburską w Wiśle w sali Domu Zborowego im. ks. bpa dr Andrzeja Wantuły. Gospodarzem spotkania był Biskup Diecezji Cieszyńskiej - bp Paweł Anweiler. Samorządowcy różnych szczebli: miasta, powiatu i województwa, reprezentujący dwie Diecezje naszego Kościoła - Cieszyńską i Katowicką, zebrali się by wzajemnie się poznać, a także zastanowić się nad wartościami, którymi mogą służyć w służbie samorządu terytorialnego. Jako ludzie Kościoła czerpią bowiem z bogactwa treści, które Kościół głosi, a które odnajdujemy w Bożym Słowie, by nimi służyć w poczuciu odpowiedzialności jako szafarze tego, co Bóg powierzył ich trosce.
  

 
Referat wprowadzający wygłosił ks. dr Marcin Hintz. Na jego kanwie swoje wystąpienie oparł eurodeputowany, prof. dr hab. Jerzy Buzek. Wskazał na wartości, które jako ludzie wiary posiadamy, by one stawały się zarówno świadectwem w działaniu, ale także wartościami, o które winniśmy dbać dokładając starań, by je zachować w codzienności naszego życia, nie wstydzić się ich, bo tak zachowuje się współczesna Europa.
   

 
W spotkaniu uczestniczył Biskup Kościoła bp Janusz Jagucki, który w swoim wystąpieniu zachęcał, aby w służbie życia publicznego być tą dobrą cząstką, która jest w stanie wnosić pozytywne impulsy dla dobra ogólnego, na każdym szczeblu samorządowego działania. Ksiądz Biskup wskazał na pryncypia, którym powinniśmy w naszej służbie dla drugiego człowieka pozostać wierni.
  

 
Uczestnicy spotkania dziękując za zorganizowanie spotkania podkreślili jego znaczenie i potrzebę takich spotkań ku wspólnemu zbudowaniu. Ponad trzygodzinne spotkanie zakończył Modlitwą Pańską bp Paweł Anweiler, zaś błogosławieństwa udzielił bp Janusz Jagucki.
 
ks. W. Szajthauer